Polacy zagrają na mundialu! Szwecja pokonana w Chorzowie

Reprezentacja Polski odniosła pierwszy duży sukces pod wodzą Czesława Michniewicza. Naszym piłkarzom w finale baraży udało się pokonać Szwedów 2:0. Zwycięstwo zapewniło Biało-Czerwonym gwarancję występu na tegorocznym mundialu w Katarze.

Robert Lewandowski cieszący się po wygranym meczu (PAP, Łukasz Gągulski)

Polacy są już pewni występu w MŚ w Katarze. Kadra pod wodzą Czesława Michniewicza pokonała na Stadionie Śląskim reprezentację Szwecji 2:0. Dzięki temu po raz dziewiąty w historii weźmiemy udział w najważniejszej piłkarskiej imprezie na świecie.

Mecz rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry. Podczas wyrównanej pierwszej połowy szczególne zagrożenie stworzył strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego oddany w 19. minucie przez Emila Forsberga. Na szczęście bramkarz Juventusu Turyn poradził sobie z trudną piłką. Szwedzi i Polacy mieli swoje okazje, jednak piłka przed przerwą nie znalazła się w siatce. Po 45. minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od wejścia na boisko Grzegorza Krychowiaka. "Krycha" zmienił Jacka Góralskiego, który otrzymał w 38. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Jesperze Karlströmie. Zmiana okazała się niezwykle udana. Krychowiak dał się sfaulować w polu karnym przeciwnika, dzięki czemu piłkę na 11. metrze ustawił Robert Lewandowski. Kapitan wykorzystał rzut karny i wyszliśmy na jednobramkowe prowadzenie. Kluczowy dla przebiegu meczu był błąd szwedzkiego obrońcy w 72. minucie. Piłkę przejął aktywny Piotr Zieliński, który po rajdzie na bramkę zdobył drugiego gola.

Turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada 2022 roku. Wezmą w nim udział 32 drużyny, które zostaną przydzielone do ośmiu grup. Losowanie odbędzie się 1 kwietnia. Wydarzenie ma być transmitowane na żywo w TVP 1.