Polak wspomina imprezę z gwiazdą włoskiej piłki. "Miało być grubo"

0

Bartosz Salamon i Lorenzo Pellegrini poznali się jako nastolatkowie. Później podtrzymywali relacje, a obrońca Lecha Poznań wspomniał w ostatnim wywiadzie sytuację sprzed pięciu lat.

Polak wspomina imprezę z gwiazdą włoskiej piłki. "Miało być grubo"
Bartosz Salamon i Lorenzo Pellegrini (YouTube, YouTube)

Bartosz Salamon spędził większość kariery we włoskich klubach. Trafił do Italii w 2008 roku, a powrócił z niej do Lecha Poznań dopiero w 2021 roku. Kiedy miał 17 lat, przyjaciel z Brescii Calcio poznał go ze swoim kuzynem Lorenzo Pellegrinim, który był wtedy jeszcze młodziutkim, dobrze zapowiadającym się piłkarzem.

Salamon i młodszy o pięć lat Włoch podtrzymywali później relacje i spotykali się od czasu do czasu. Aktualnie Lorenzo Pellegrini jest wiodącym piłkarzem AS Romy, która wygrała Ligę Konferencji Europy, a także reprezentacji Włoch, która zdobyła mistrzostwo Europy. Salamon wspomniał pewną historię związaną z Pellegrinim w rozmowie z kanałem Foot Truck. Wydarzyła się ona w 2017 roku.

AS Roma kupiła Pellegriniego za chyba 20 milionów euro i spotkałem go na wakacjach na Mykynosie. Przyleciał z żoną po podpisaniu kontraktu. Pierwszego dnia przyszedł do mnie zadowolony i powiedział, że oferuje imprezę i popijemy - wspomina Salamon.
Poszliśmy do klubu, Lorenzo zamówił szampany. Okazało się jednak, że wypił tylko jedną, a może dwie lampki i już zaczął mówić do mnie "Sali, jestem pijany". Powiedziałem, "aha, to jest ta gruba impreza". Dla niego to właśnie było świętowanie, po którym grzecznie poszedł do domu o ludzkiej godzinie - dodaje Salamon.

Piłkarz Lecha Poznań gościł później na weselu Lorenzo Pellegriniego i bawił się na nim między innymi z innymi legendami włoskiego futbolu Francesco Tottim i Daniele De Rossi.

Zobacz także: BARTOSZ SALAMON - JAK BOATENG PRZYWITAŁ GO W MILANIE?
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić