Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Policja znalazła podejrzany plecak. Ewakuacja fanów w Berlinie

6

Do niepokojących zdarzeń doszło w Berlinie. Służby zamknęły tamtejszą strefę kibica przy Stadionie Olimpijskim na Euro 2024. Jak informuje "Bild", powodem miał być podejrzany plecak znaleziony przez funkcjonariuszy policji.

Policja znalazła podejrzany plecak. Ewakuacja fanów w Berlinie
Policja znalazła podejrzany plecak. Ewakuacja fanów w Berlinie (PAP)

Przypomnijmy, że dziś (14.06) o godz. 21 rozpocznie się pierwszy meczu Euro 2024. W Monachium Niemcy podejmą reprezentację Szkocji. Gospodarze imprezy zorganizowali w całym kraju specjalny strefy kibica.

Niestety, doszło już do pierwszego incydentu. Jak informuje "Bild", służby w Berlinie ewakuowały fanów i zamknęły strefę kibica z powodu podejrzanego plecaka, który znaleziono na terenie imprezy. Fani nie są wpuszczani do środka. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Co za powitanie. Niemcy zaskoczyli uczestnika Euro 2024

Wiadomo, że na miejscu pracują saperzy, psy tropiące i służby. "Bild" podaje, że funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, do którego mógł należeć podejrzany plecak. Jest on przesłuchiwany. Służby nie podają szczegółów dotyczących tożsamości podejrzanego.

Niemieckie media informują jednocześnie, że plecak znajdował się przy samym wejściu do strefy.

Ze względów bezpieczeństwa utworzono strefę zastrzeżoną przy berlińskiej strefie kibica. Bagaż jest obecnie sprawdzany. Może się też zdarzyć, że ktoś zostawił go przed wejściem do środka, bo jest on większy niż dopuszczalne normy - przekazała Beate Ostertag, rzeczniczka berlińskiej policji.

W Berlinie zagra reprezentacja Polski

Pierwszy mecz Euro 2024 w Berlinie odbędzie się jutro. O godz. 18 Hiszpania zmierzy się z Chorwacją.

Przypomnijmy, że w stolicy Niemiec zagrają także Polacy. W czwartek (20.06) o godz. 18 kadra Michała Probierza zagra z Austrią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić