Polscy siatkarze z odwiedzinami u Daniela Obajtka. Wyjątkowy prezent

28

Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal mistrzostw Europy siatkarzy 2023. Na taki sukces nasza kadra czekała aż 14 lat. Część z nich, wraz z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim i trenerem Nikolą Grbiciem odwiedziła Daniela Obajtka, prezesa głównego sponsora Biało-Czerwonych, czyli firmy Orlen.

Na zdjęciu: polscy siatkarze, w ramce z Danielem Obajtkiem (Materiały prasowe)

To jest wyjątkowy sezon reprezentacyjny dla polskich siatkarzy. Nie dość, że w tegorocznej Lidze Narodów okazali się najlepsi i zdobyli złoty medal, to sukces ten powtórzyli w mistrzostwach Europy.

Biało-Czerwoni w turnieju byli nieuchwytni. Wygrali wszystkie spotkania, a w samym finale ograli obrońców tytułu - Włochów 3:0. I w dodatku zrobili to w Rzymie, czyli na terenie ostatniego przeciwnika.

Po powrocie do kraju Polacy otrzymali gorące powitanie. A oprócz tego czekało ich kilka dni wolnych z uwagi na to, że niebawem rozpoczną przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu.

Część z nich wybrała się wraz z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim i trenerem Nikolą Grbiciem do siedziby głównego sponsora kadry, czyli firmy Orlen. Tam mieli okazję spotkać się z prezesem Danielem Obajtkiem.

Miało to miejsce po tym, gdy mistrzowie Europy skorzystali z zaproszenia premiera Mateusza Morawieckiego na uroczyste śniadanie. Od siatkarzy otrzymał jeden ze złotych medali, który został przywieziony z Włoch. Taki sam prezent wręczono także Obajtkowi.

"Mistrzowie Europy dotarli już do Polski. Podczas spotkania mieliśmy okazję jeszcze raz podziękować im za niesamowitą walkę. Dalej gramy razem!" - napisał na Instagramie prezes firmy Orlen, dodając zdjęcie ze Świderskim, Grbiciem oraz z częścią siatkarzy.
Trwa ładowanie wpisu:instagram