Powiedziała, ile zarabia w sporcie. Zdziwisz się

3

Alica Schmidt, uznawana za jedną z najpiękniejszych lekkoatletek na świecie, ujawniła na TikToku, ile zarabia w sporcie. To kwoty, które powalają na kolana.

Powiedziała, ile zarabia w sporcie. Zdziwisz się
Alice Schmidt (Instagram)

Uczestniczyła w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich oraz w wielu światowych zawodach lekkoatletycznych. Jednak to nie osiągnięcia na bieżni przyniosły Alicie Schmidt ogromną sławę, ale jej niezwykła uroda, dzięki której zgromadziła ponad 4,7 miliona obserwujących na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: wkrótce skończy 47 lat. Jedno u "Pudziana" się nie zmienia

Niedawno lekkoatletka opublikowała film za pośrednictwem TikToka, w którym opowiedziała o tym, ile zarabia w sporcie. Podkreśliła, że wsparcie ze strony stowarzyszeń sportowych jest niewystarczające dla większości niemieckich lekkoatletów.

Jeśli zostajemy powołani do reprezentacji narodowej, otrzymujemy od związku jedynie 700 euro miesięcznie - przyznała.

Choć istnieje możliwość otrzymywania dodatkowych funduszy za pośrednictwem klubów sportowych, dla wielu sportowców, w tym dla Schmidta z SC Charlottenburg, są to skromne kwoty. Co więcej, wiele zawodów wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak podróże czy zakwaterowanie, które nie zawsze są pokrywane przez organizatorów.

Alica Schmidt podkreśla, że z powodu takich trudności finansowych wielu sportowców decyduje się na studia w niepełnym wymiarze godzin lub podejmowanie dorywczych prac. To smutne świadectwo rzeczywistości wielu utalentowanych lekkoatletów, którzy muszą dzielić swój czas między pasję a konieczność zarabiania na życie.

W jej przypadku zdecydowanie bardziej dochodowy jest drugi filar, który zbudowała, czyli świat internetu, w którym radzi sobie doskonale.

Jestem wdzięczna, że ​​zarabiam pieniądze dzięki mediom społecznościowym i dzięki temu mogę oszczędzić sobie kolejnej pracy na pół etatu - skomentowała.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić