Pracują w banku. Małżeństwo wzięło urlop, aby wystąpić na igrzyskach

3

Prywatnie są małżeństwem, pracują na etacie. Codzienne obowiązki nie powstrzymały ich przed występem na igrzyskach olimpijskich.

Pracują w banku. Małżeństwo wzięło urlop, aby wystąpić na igrzyskach
Reprezentanci Czech pracują w banku. "Wyglądają jak duet astrofizyków" (PAP, PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Zuzana i Tomas Paul są małżeństwem z Czech. Tamtejsze media nie kryją, że para wygląda jak duet astrofizyków przy pracy nad projektem. W rzeczywistości Zuzana i Tomas zadebiutowali na igrzyskach olimpijskich, reprezentując Czechy w turnieju curlingowym mikstów.

Daleko im jednak do gwiazd sportu, sami też do takiego statusu nie aspirują. W rozmowie z prazska.drbna.cz zdradzili, że oboje pracują na etacie - Tomas jako analityk finansowy, a Zuzana jako pracownik do spraw rozwoju personalizacji i cyfryzacji. Poza tym śpiewa też w chórze.

Aby pojechać na igrzyska, musieli wziąć bezpłatny urlop

Pracujemy na pełny etat, a gdy jest kryzys, bierzemy bezpłatny urlop. To zdarzyło mi się może raz w ciągu ostatnich ośmiu lat. Oznacza to też, że we wszystkie święta chodzimy na curling - opowiedział Tomas, cytowany przez expres.cz.
Nie jesteśmy ani autsajderami, ani faworytami do złota. Naszym celem jest spokojne miejsce w środku tabeli. Wszyscy przeciwnicy są do ogrania, będzie to zależeć w dużej mierze od aktualnej formy - dodał reprezentant Czech.

I tak rzeczywiście jest. Czeski duet podczas trwających igrzysk ma już i zwycięstwo, i porażkę.

Prawdopodobnie ostatni raz przyjedziemy na igrzyska, ponieważ w ciągu najbliższych czterech lat będzie nam bardzo trudno, biorąc pod uwagę wszystko, co poświęcamy dla curlingu - zakończył Paul.
Zobacz także: To trwało bardzo krótko. Tak gwiazda sportu poradziła sobie z hejterem (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić