aktualizacja 

Prezes FEN skreśla Tańculę. Padły mocne słowa

2

Prezes Fight Exclusive Night - Paweł Jóźwiak przekonuje, że Arkadiusz Tańcula nie ma szans zawalczyć w najlepszej organizacji MMA w Polsce - KSW. - Wkurza mnie to, jak freaki potrenują rok, dwa, trzy czy nawet cztery i mianują siebie sportowcami - tłumaczy w rozmowie z Filipem Lewandowskim.

Prezes FEN skreśla Tańculę. Padły mocne słowa
Prezes FEN skreśla Tańculę. Padły mocne słowa (Instagram)

Arkadiusz Tańcula wielokrotnie wspominał o tym, że marzy mu się debiut w KSW, czyli największej sportowej federacji MMA w Europie. Po raz pierwszy informacje łączące go z nową federacją pojawiły się w lipcu 2022 roku. Te przekazał jego kolega Tomasz Matysiak, który zdradził, że jego rywalem miałby zostać Akop Szostak.

Informacje podane przez "Szalonego Reportera" okazały się fałszywe, jednak temat nie jest zamknięty. Sam współwłaściciel federacji KSW zdradził, że ma w głowie kilka nazwisk z gal freakowych.

Uważam, że najciekawsze postaci z gal freakowych mogą niebawem bić się na KSW. Już widziałem kilku zawodników, którzy dla mnie są interesujący. Bez nazwisk. Jestem bardzo otwarty, żeby pojawiali się na naszych galach i walczyli. Tacy, którzy trenują, reprezentują poziom sportowy, serce do walki, a nie wyłącznie potencjał konferencyjny - powiedział Maciej Kawulski dla WP SportoweFakty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Vinicius Jr zmienia dyscyplinę? Ależ zabawa!

Tańcula w KSW? Ostry komentarz prezesa FEN

Plany Tańculi może pokrzyżować ostatnia walka na FAME MMA, w której przegrał w pojedynku o pas z Maksymilianem Wiewiórką.

Z tego powodu Paweł Jóźwiak bardzo lekceważąco podchodzi do tematu Tańculi w organizacji KSW.

Facet pcha się do KSW, a przegrał z freakiem. Po co gada, że miał ofertę z FEN? Miał taką ofertę, że wszyscy o tym słyszeli, tylko ja jako prezes nie słyszałem. Ja mu mogę pokazać jaka jest różnica między freakiem i zawodowcem. Mogę mu zorganizować walkę z zawodnikiem semi-pro. Wkurza mnie to, jak freaki potrenują rok, dwa, trzy czy nawet cztery i mianują siebie sportowcami - tłumaczy w rozmowie z Filipem Lewandowskim.

Tańcula w MMA stoczył łącznie 9 pojedynków, z których przegrał tylko dwa. Zadebiutował w 2019 roku na gali Silesian MMA Challenge 2 pokonując Dariusza Sierheja.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić