"Przecież na to patrzą dzieciaki". Mamed Chalidow poirytowany

33

Powstaje coraz więcej organizacji promujących freak fighty. Mamed Chalidow uważa, że to dobrze, bo napędza zainteresowanie dyscypliną, jaką są sporty walki. Nie podoba mu się za to otoczka, która się wytwarza wokół tych imprez.

"Przecież na to patrzą dzieciaki". Mamed Chalidow poirytowany
Mamed Chalidow (Instagram)

Już nie tylko Fame MMA. Mamy też MMA-VIP, Elite Fighters czy High League MMA. Jest coraz więcej opcji dla widzów, by śledzić walki kolejnych celebrytów. - Nie czuję się źle z tym, że tych organizacji jest coraz więcej. To jest akurat dobra informacja dla samej dyscypliny. To napędza zainteresowanie MMA - mówił Mamed Chalidow w rozmowie z WP SportoweFakty.

Zawodnika, który niedługo zawalczy w KSW z Roberto Soldiciem, boli coś innego. - Źle mi z tym, że młode pokolenie wpatruje się w to, co dzieje się na tych konferencjach. Tam nie ma moralności, tam nie ma granic dobrego smaku, których nie da się przekroczyć. Jest trash-talk, są obelgi, wzajemne ubliżanie sobie. Młodzi na to patrzą, "jarają" się tym i biorą to za coś normalnego. Ja się nie "jaram" - dodał.

Chalidow zdaje sobie sprawę, że to nie jest popularna opinia. Wie, że za te słowa może zostać skrytykowany. - Ale ja nie boję się nazwać rzeczy po imieniu. Dla mnie to jest po prostu obrzydliwe - podkreślił.

Tego typu imprezy oglądają głównie młodsi widzowie. Nawet "dzieciaki z telefonami i dostępem do internetu", a o tym zapominać nie należy. Sporty walki od zawsze były oparte na ciężkiej pracy, dyscyplinie i szacunku do przeciwnika, sparingpartnera czy trenera. To była podstawa. Sukces zawsze był okupiony krwią i wyrzeczeniami. Mam wrażenie, że dziś sporty walki tracą swój sens - mówi Chalidow.

Dla niego najważniejszy jest szacunek. A tego w ostatnim czasie jest coraz mniej. Podobnie jak poziomu sportowego, ale do walki każdy ma prawo.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić