Rewolucja w skokach. Będzie nowy turniej

9

Najbliższe miesiące i lata przyniosą sporo zmian w skokach narciarskich. W czwartek 21 kwietnia oficjalnie poznaliśmy kolejną z nich. Szykuje się zupełnie nowy turniej.

Rewolucja w skokach. Będzie nowy turniej
Szykuje się kolejna zmiana w skokach narciarskich. Będzie nowy turniej (Photo by Tom Weller/VOIGT/DeFodi Images via Getty Images) (GETTY, DeFodi Images)

W kalendarzu rywalizacji w skokach narciarskich ma pojawić się Turniej Czterech Skoczni... kobiet! Choć mężczyźni w takim turnieju rywalizują już od wielu lat, dla pań będzie to absolutna nowość.

W czwartek 22 kwietnia oficjalnie ogłosili to przedstawiciele Austriackiego Związku Narciarskiego i Niemieckiego Związku Narciarskiego. Po raz pierwszy panie w żeńskiej wersji Turnieju Czterech Skoczni zmierzą się w sezonie 2023/24.

Po długich dyskusjach skoczkinie otrzymać mają swój niemiecko-austriacki turniej na przełomie roku. Jak czytamy w oświadczeniach wydanych przez obie federacje, czas do pierwszego skoku w tych zawodach zostanie wykorzystany na wyjaśnienie wszystkich kwestii spornych i określenie warunków.

Według pierwszych doniesień, panie rozpoczną swój Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. W Oberstdorfie ma się odbyć natomiast konkurs noworoczny. To zatem odwrotna kolejność niż u mężczyzn. W sprawie austriackiej części kobiecego TCS wciąż pozostaje więcej niewiadomych.

Turniej Czterech Skoczni panów rozgrywany jest od 1953 roku. Areną zmagań są kolejno skocznie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Pięciokrotnie w historii TCS wygrywali Polacy (w tym trzy razy Kamil Stoch).

Wprowadzenie TCS kobiet to jedna z wielu istotnych zmian zapowiedzianych ostatnio w świecie skoków. Niedawno FIS dopuścił panie do startów na mamucich skoczniach, a poważnie rozważane jest wprowadzenie konkursu duetów. Zmiany mają wpłynąć też na sposób doliczania punktów za wiatr na skoczniach.

Zobacz także: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić