Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
LAK
|

Rosjanie są w szoku po śmierci legendy. "Wyglądał na zdrowego"

Podziel się

31 grudnia zmarł Wadim Chamucki. To jeden z najsłynniejszych rosyjskich sportowców. Kraj jest pogrążony w żałobie. Na razie nie są znane szczegóły jego śmierci.

Rosjanie są w szoku po śmierci legendy. "Wyglądał na zdrowego"
Wadim Chamucki (belogorievolley.ru)

Wiadomość o śmierci Wadim Chamuckiego zszokowała kibiców nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Były siatkarz zmarł 31 grudnia 2021 roku. O jego śmierci poinformowała rosyjska federacja siatkarska.

Kraj pogrążony jest w wielkiej żałobie. Środowisku trudno jest uwierzyć w to, że 52-latek tak szybko odszedł z tego świata, zwłaszcza, że wyglądał na zdrowego i szczęśliwego. Ludzie opłakują jego śmierć.

To była bardzo silna osobowość. Wspaniały zawodnik i człowiek. Nie oszczędzał się, grał do samego końca. Zawsze dawał z siebie wszystko. To wielka strata - mówi Giennadij Szypulin, wiceprezes Ogólnorosyjskiego Związku Piłki Siatkowej.

W rozmowie z Eurosportem londyński złoty medalista 2012 Maksim Michajłow mówił o "nieoczekiwanej i szokującej wiadomości" po tym, jak niedawno zobaczył "zdrowego i szczęśliwego" Chamuckiego, który był jego kolegą z drużyny w Pekinie.

On jest legendą. Na jego grze wyrosło więcej niż jedno pokolenie, w tym ja - powiedział.

Wielkie sukcesy sportowca

Chamucki był bardzo charyzmatyczny w reprezentacji Rosji, zawsze grał główną rolę, gdziekolwiek był. "Dzięki swojemu charakterowi udało mu się osiągnąć wszystko praktycznie od zera" - podkreśla komentator Władimir Stetsko.

Wadim Chamucki największe sukcesy odnosił z Biełogorie Biełgorod, z którym w latach 2003-2004 wygrał Ligę Mistrzów

Jeszcze większe sukcesy Chamucki odnosił z reprezentacją Rosji. Występujący na pozycji rozgrywającego zawodnik wywalczył z kadrą trzy olimpijskie medale: srebrny w Sydney 2000 oraz brązowe w Atenach 2004 i Pekinie 2008. Siatkarz zdobył również srebro na mistrzostwach Europy 2007 w Moskwie, gdzie został również uznany za najlepszego zawodnika na swojej pozycji.

Zobacz także: Jest na ustach całego świata. Co za gol! (wideo)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić