aktualizacja 

Rosjanka wywołała poruszenie przed igrzyskami. "Dla nas to niejasne"

Udział rosyjskich i białoruskich sportowców w tegorocznych igrzyskach olimpijskich budzi wiele dyskusji. Niedawno atmosferę podgrzała również Weronika Kudermetowa, która w rozmowie z dziennikarzami serwisu Sports.ru mówiła o swoich wątpliwościach związanych ze startem w Paryżu.

Rosjanka wywołała poruszenie przed igrzyskami. "Dla nas to niejasne"
Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa (Licencjodawca, Weronika Kudermetowa Instagram)

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę sportowcy z tego kraju i Białorusi zostali objęci licznymi sankcjami. Dotyczą one również nadchodzących wielkimi krokami igrzysk olimpijskich - do rywalizacji nie zostałe dopuszczone reprezentacje tych państw w sportach drużynowych, a pozostali zawodnicy mogą wystąpić w Paryżu tylko pod neutralną flagą.

W przestrzenii publicznej co jakiś czas pojawiają się wypowiedzi kolejnych rosyjskich sportowców, którzy deklarują, że zrezygnują ze startu w igrzyskach. Temat ten odżył za sprawą 27-letniej Weroniki Kudermetowej, która w Paryżu przygotowywała się do startu w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie.

Tenisistka udzieliła wywiadu dziennikarzom rosyjskiego portalu Sports.ru. Rozmowa dotyczyła tegorocznych igrzysk olimpijskich. 27-latka przyznała, że nie jest obecnie pewna swojego występu na tej imprezie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawdził silniki Taia Woffindena. Odkrył coś zaskakującego
Igrzyska wydają się blisko, ale wciąż jest za wcześnie, aby to przewidzieć. Dla nas, sportowców z Rosji, wszystko jest niejasne. Zapewne każdy tego pragnie, ale nikt nie wie, co się ostatecznie wydarzy. Sytuacja może się zmieniać na różne sposoby, staram się o tym nie myśleć - mówiła tuż przed startem w Rolandzie Garrosie.

W dalszej części wypowiedzi Kudermetowa rozwinęła swoją myśl. Jak wyjaśniła, jej start w igrzyskach zależy od tego, jak podczas imprezy będą traktowani sportowcy z Rosji i Białorusi. 27-latka podkreśliła, że wystartuje w zmaganiach, jeżeli w trakcie igrzysk zawodnicy z tych krajów nie będą izolowani od reszty stawki.

Jeśli jednak warunki będą zbyt surowe, będą nas izolować, ograniczać, warunki dla sportowców z Rosji i Białorusi byłyby nieodpowiednie, to nie będę chciała startować. Jeśli wszystko będzie, jak w Tokio (Kudermetowa mówi o igrzyskach olimpijskich w 2021 roku - przyp. red.), a warunki stworzone neutralnym sportowcom będą takie same, jak dla pozostałych, to oczywiście chcę startować. Ale jeśli będzie inaczej, to mało prawdopodobne, że zagram - zadeklarowała.

Kudermetowa szybko odpadła z rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. W niedzielę (26.05) rozstawiona z numerem 29. Rosjanka przegrała 2:6, 4:6 z Czeszką Marie Bouzkovą.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić