Piotr Szarwark| 

Rosyjski miliarder sprzedaje klub. Kupi go legenda sportów walki?

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz sprzedaje Chelsea FC. W mediach pojawił się zaskakujący kandydat, który mógłby nabyć od niego klub. To słynny zawodnik sportów walki, legenda MMA.

Rosyjski miliarder sprzedaje klub. Kupi go legenda sportów walki?
Conor McGregor (Getty Images)

Od kliku dni pojawiały się głosy, według których Roman Abramowicz miałby sprzedać Chelsea FC. Oligarcha najpierw odsunął się od funkcji zarządczych w klubie, a w środowy wieczór, 2 marca 2022 roku, potwierdził medialne doniesienia.

Chciałbym odnieść się do spekulacji w mediach z ostatnich kilku dni. Jak już wcześniej wspomniałem, zawsze podejmowałem decyzje kierując się najlepszym interesem klubu. W obecnej sytuacji podjąłem więc decyzję o jego sprzedaży, ponieważ uważam, że leży to w najlepszym interesie organizacji, kibiców, pracowników oraz sponsorów i partnerów - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Abramowicz przekazał ponadto, że cały dochód netto ze sprzedaży Chelsea FC zostanie przeznaczony na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Mówi się, że kwota w tej transakcji może sięgnąć trzech miliardów dolarów.

Tymczasem w mediach już pojawiają się pierwsi kandydaci do nabycia słynnej Chelsea. Jednym z nich ma być Conor McGregor, legendarny zawodnik sportów walki. Świadczy o tym wpis, jaki zamieścił w środę na Twitterze.

Chcę to zbadać. Chelsea FC - napisał pod screenem, na którym widnieje informacja o sprzedaży klubu.

Kandydatów do nabycia klubu jest jednak więcej. Abramowicz przekazał, że sprzedaż odbywać się będzie w normalnym trybie. Wygląda więc na to, że nie dojdzie do niej zbyt szybko, choć procedury wkrótce powinny zostać wszczęte.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić