"Ruszył". Boniek pod wrażeniem Roberta Lewandowskiego. Wielkie słowa

13

Robert Lewandowski strzelił dwa pierwsze gole w La Liga. FC Barcelona udowodniła swoją wyższość i pokonała na wyjeździe Real Sociedad aż 4:1. Polak był największą gwiazdą niedzielnego wieczoru, a po meczu zgarnął zasłużone gratulacje. "Lewy" doczekał się słów uznania m.in. od Zbigniewa Bońka.

Eksperci pod wrażeniem Lewandowskiego. Padły wielkie słowa (GETTY, Anadolu Agency)

Robert Lewandowski szybko stał się bohaterem kibiców Barcelony. Polski napastnik znów rozegrał fantastyczne spotkanie. Wyjazdowy mecz z Realem Sociedad był przełomowy, ponieważ "Lewy" w końcu zapisał się na liście strzelców w lidze hiszpańskiej. Premierowego gola zdobył już w pierwszej minucie gry, a kolejne trafienie dołożył po zmianie stron.

Nic więc dziwnego, że Lewandowski po ostatnim gwizdku sędziego otrzymał nagrodę. Został wybrany najlepszym piłkarzem niedzielnego meczu La Liga.

Na pewno jestem zadowolony i dumny ze zwycięstwa, a także z pierwszych bramek. To świetne uczucie. W pierwszej połowie nie wyglądało to idealnie, ale w drugiej wrzuciliśmy wyższy bieg. Mieliśmy dużą radość z atakowania - przyznał Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Święcickim z Eleven Sports.

To był wieczór Roberta Lewandowskiego. Polak obchodził w niedzielę 34. urodziny i sprawił sobie najlepszy prezent. Pod wrażeniem jego występu był m.in Zbigniew Boniek, który napisał na Twitterze: "Ruszył Dobranoc". Dorzucił też wymowne emotikony.

Oprócz tego, co wszyscy widzą, (Lewandowski - dop. red.) ma wiele umiejętności przywódczych. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, pomaga zespołowi. Jest zawodnikiem na teraźniejszość oraz przyszłość - stwierdził z kolei Xavi, trener drużyny z Barcelony.

Lewandowski i FC Barcelona nie zwalniają tempa. Kiedy następny mecz?

"Duma Katalonii" w następnej kolejce La Ligi zmierzy się u siebie z Realem Valladolid. Początek spotkania zaplanowano na 28 sierpnia o godzinie 19:30. Wcześniej ekipę z Camp Nou czeka jeszcze mecz towarzyski z Manchesterem City. Pierwszy gwizdek tego sparingowego starcia wybrzmi 24 sierpnia o 21:30 w Barcelonie.