Rywalka Świątek ma problemy. Zareagowała nawet psycholog Igi

3

Maria Sakkari jest obecnie jedną z najlepszych tenisistek świata. W rankingu WTA zajmuje 7. miejsce. Podczas ostatniego turnieju w Ostrawie nie spisała się jednak najlepiej - odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając z Amerykanką Alycią Parks. Szerokim echem odbiły się słowa Greczynki, która przyznała, że nie cieszy jej bycie w czołówce. Na jej słowa zareagowała m.in. Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek.

Rywalka Świątek ma problemy. Zareagowała nawet psycholog Igi
Rywalka Świątek ma problemy. Zareagowała nawet psycholog Igi (Photo by Sean M. Haffey/Getty Images) (GETTY, Sean M. Haffey)

O Marii Sakkari mówiono, że może zostać jedną z najgroźniejszych rywalek Igi Świątek. Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą w tym sezonie dwukrotnie. Zarówno w półfinale turnieju w Dosze, jak i finale Indian Wells, górą była 21-latka z Polski.

Greczynce z kolei po drodze przytrafiało się sporo wpadek. Za takie uznać można przedwczesne odpadnięcie z Rolanda Garrosa, Wimbledonu czy US Open. W minionym tygodniu przegrała w Ostrawie już w pierwszej rundzie, w dodatku ze znacznie niżej notowaną Alycią Parks.

Rozmawiałam z trenerem przez wiele godzin i właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, że nie cieszy mnie bycie jedną z najlepszych tenisistek na świecie. To było bardzo trudne do przyznania i zniesienia. Ale to prawda. To rzeczywistość. Myślę, że presja i wszystko wokół stanowiły barierę, z którą muszę sobie radzić - powiedziała wtedy Sakkari, której słowa przytacza "Super Express".

Zaskakująca wypowiedź tenisistki. Szybka reakcja

Słowa greckiej tenisistki odbiły się szerokim echem niemal na całym świecie. Głos w jej sprawie postanowiła zabrać m.in. Daria Abramowicz, która na co dzień jest obecna w teamie Igi Świątek w roli psychologa.

Podkreśliła w rozmowie z portalem sport.pl, że sportowcy funkcjonujący na poziomie mistrzowskim mają obecnie większą świadomość tego, jakie ponoszą koszty. Ludzie, jako społeczeństwo, są coraz bardziej świadomi swoich emocji, dlatego też w tenisie z roku na rok częściej mamy do czynienia z takimi wypowiedziami.

Ważne jest to, jak wychowujemy młodych zawodników poprzez sport. Jaką rolę pełni sport w ich dzieciństwie, a jaką gdy stają się dorośli. Z powodu wczesnej specjalizacji, wprowadzania rywalizacji w bardzo młodym wieku - a tenis jako sport tak właśnie jest traktowany - bardzo często dochodzi do zatracenia podstawowego komponentu, polegającego na tym, że gra w tenisa może sprawiać frajdę, może być nawet dla największych mistrzów świetnym sposobem na życie - wyjaśniała ekspertka.
Kiedy sportowiec wygrywa, niestety, bardzo często przekłada to na poczucie siebie jako dobrego, wartościowego człowieka. Automatycznie, gdy przegrywa, czuje się odwrotnie - słaby, mało wartościowy. Nie myśli o samej porażce, ale o byciu przegranym człowiekiem. Czy to jest dobre? Oczywiście nie - zakończyła psycholog Igi Świątek.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: To może być samobój roku. Aż złapał się za głowę
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić