Simon Ammann w nowej roli. Co z jego karierą?

0

Czterokrotny mistrz olimpijski nie rozstał się jeszcze ze skokami narciarskimi, ale jest tego coraz bliżej. Niedawno oficjalnie otrzymał nową rolę.

Simon Ammann w nowej roli. Co z jego karierą?
Simon Ammann w nowej roli (Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

O nowych zadaniach Simona Ammanna poinformował Szwajcarski Związek Narciarski. Czterokrotny złoty medalista olimpijski został wybrany nowym prezesem Rady Powierniczej w stowarzyszeniu, które wspiera aktywność sportową wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

To część największego na świecie ruchu sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - czytamy w mediach społecznościowych szwajcarskiego związku.
W tej roli dołożę wszelkich starań, aby szwajcarski sport stał się inkluzywny. Zadbam o to, aby osiągnięcia sportowców z niepełnosprawnością intelektualną były dostrzegane i honorowane - przyznał Ammann, cytowany przez swiss-ski.ch.

Ukoronowaniem pracy Ammanna na tym stanowisku mają być Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2029 roku odbędą się w Szwajcarii.

Co dalej z karierą Simona Ammanna?

Ammann otrzymał nowe obowiązki, choć nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w skokach narciarskich. Kilka dni temu Szwajcarzy ogłosili kadry na sezon 2022/23 i doświadczony zawodnik znalazł się w jednej z nich. Nie jest to równoznaczne z tym, że karierę będzie kontynuował, ale takiego scenariusza również nie możemy wykluczyć.

Nie podobają mi się te pytania o zakończenie kariery. Dlaczego muszę mówić, że to ostatni skok? Po prostu w pewnym momencie nie można już skakać i wtedy licencja zostanie anulowana. Natomiast w głębi serca zawsze będę skoczkiem narciarskim. Nawet nie chcę wiedzieć wcześniej, czy dany skok był moim ostatnim - mówił czterokrotny mistrz olimpijski w lutym tego roku.

W poprzednim sezonie Ammann wywalczył 64 punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W swoim najlepszym występie zajął 13. miejsce.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić