aktualizacja 

Skandal w USA. 5 sekund i po walce

41

W ostatnim czasie organizacje sportów walk na całym świecie chętnie prezentują niecodzienne zestawienia. Wydaje się jednak, że walka, do której doszło w USA, przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku. Różnica wieku między rywalami wyniosła bowiem aż 35 lat, a dla starszego z nich starcie mogło mieć tragiczne skutki.

Skandal w USA. 5 sekund i po walce
Scot England pada na deski po ciosach rywala (Licencjodawca, Twitter Fite TV)

W Nashville w USA doszło do zaskakującej walki bokserskiej. Naprzeciw siebie stanęli 23-letni Jashawn Hunter i 58-letni Scot England. Dla starszego z zawodników był to debiut bokserski. England to były DJ radiowy, który postanowił wprowadzić do swojego życia nieco adrenaliny.

Decyzja o wejściu do ringu mogła mieć dla niego opłakane skutki. Przebieg walki jednoznacznie wskazywał bowiem, że England nie jest gotowy do bokserskiej rywalizacji. Wystarczy tylko powiedzieć, że już po pięciu sekundach starcia 58-latek został trafiony serią ciosów młodszego rywala i jak rażony gromem runął na deski.

England z wielkimi problemami podniósł się na nogi i postanowił kontynuować walkę. Było jednak wyraźnie widać, że 58-latek jest mocno zamroczony. Mimo tego sędzia dopuścił do wznowienia pojedynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

England zainkasował jeszcze kilka ciosów od Huntera. Było jednak widać, że 23-latek oszczędza swojego rywala i nie wkłada w uderzenia wcześniejszej siły. Starszy z zawodników poruszał się chwiejnym krokiem i z trudem utrzymywał równowagę W końcu jego narożnik podjął jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję i poddał pojedynek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Starcie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wielu kibiców jednoznacznie potępiło to zestawienie i twierdziło, że England mógł doznać poważnych obrażeń. Kontrowersje wzbudził też fakt, że sędzia pozwolił, by wyraźnie zamroczony 58-latek kontynuował walkę po otrzymanym chwilę wcześniej nokdaunie.

Zdaniem dziennikarzy brytyjskiego "The Sun" Scot England może być najstarszym bokserem wagi półśredniej, który pojawił się w ringu. Fakt ten weryfikują pracownicy Guinness World Records.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić