Skandaliczne słowa Woźnickiego. Zaatakował niepełnosprawnych

233

Ksiądz Michał Woźnicki słynie z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak teraz przeszedł samego siebie. Tym razem nie w Kościele podczas kazania, tylko w swoim domu, w wulgarny sposób wypowiedział się na temat niepełnosprawnych sportowców.

Skandaliczne słowa Woźnickiego. Zaatakował niepełnosprawnych
Skandaliczne słowa Woźnickiego. Zaatakował niepełnosprawnych (YouTube)

Znany w Polsce duchowny-skandalista, wielokrotnie obrażał osoby publiczne. Tym razem uderzył w osoby z niepełnosprawnościami, którzy chcą rywalizować w zawodach, przeznaczonych dla takich osób. Wypowiedział szokujące i bulwersujące słowa.

Kalekich w niebie nie ma, inwalidów też. Dlatego nie ma trudności w tym, aby powiedzieć o nich na ziemi, że są kalekami. Kiedyś tak mówiono, a teraz dlaczego nie? Bo odeszła nadzieja zmartwychwstania. W związku z tym widzisz facetów z ku***, kulawymi, którzy biegają za piłką. Oni się cieszą i to mnie nie dziwi, ale dlaczego inni to oglądają? - pogrążał się Woźnicki.

Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki stwierdził także, iż nie rozumie idei zawodów paraolimpijskich. Jego zdaniem sport powinni uprawiać tylko i wyłącznie ludzie, którzy są zdrowi i mogą być podziwiani przez resztę społeczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego
Jeśli oglądasz sport, to domagasz się od nich tego, że są zdrowi. A nie, że jedną nogę masz zdrową, a w drugą coś włożonego (...). Nie jest nic złego w rywalizacji tych ludzi, jest zło w ideologizacji, gdyż każą nam się tym emocjonować. Kto wygra w takich zawodach? Ten, który jest mniej kaleki. Paraolimpiada jest nieludzka - szokuje Woźnicki.

Burzliwa przeszłość Woźnickiego

Kilka lat temu Michał Woźnicki został wydalony z zakonu salezjanów. Powodem tej decyzji była jego niesubordynacja. Natomiast dwa lata temu rozpoczęła się procedura mająca na celu usunięcie go ze stanu duchownego.

Woźnicki dostał zakaz odprawiania mszy świętych i ewangelizowania wiernych. Wcale się tym jednak nie przejął. Duchowny zaczął odprawiać msze w swej prywatnej kaplicy, które transmitowane są w serwisie YouTube.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić