Skoki narciarskie w nowym sezonie o nietypowej porze. Ważny powód

14

Początek nowego sezonu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich zbiegnie się z piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Katarze. To sprawia, że kibice będą świadkami rywalizacji skoczków o nietypowej godzinie.

Skoki narciarskie w nowym sezonie o nietypowej porze. Ważny powód
Nietypowa godzina zawodów w Ruce (Instagram)

Sezon 2022/23 w skokach narciarskich pod wieloma względami będzie nietypowy. Przede wszystkim dlatego, że Międzynarodowa Federacja Narciarska musi dostosować się do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, które rozpoczną się 20 listopada. Nikt nie chce bowiem stracić dużej części potencjalnych widzów.

Efektem zmian ma być historyczna inauguracja cyklu Pucharu Świata 2022/23, która odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Pierwsze zawody zaplanowane są już na 5 listopada. Zawodnicy startować będą na torach lodowych, ale lądować na igielicie. Czegoś takiego jeszcze w zimowym PŚ nie było.

Kolejne zawody widoczne w kalendarzu odbędą się już wtedy, gdy zaplanowane są mecze grupowe piłkarskiego mundialu. 26 i 27 listopada gospodarzem konkursów będzie Ruka. Wiemy na pewno, że zmagania odbędą się w nietypowych godzinach.

Sobotni konkurs 26 listopada 2022 roku rozpocznie się o godzinie 9:00, a seria próbna o 7:45. To niespotykana pora rozgrywania zawodów najlepszych skoczków świata. Podobnie zresztą będzie w niedzielę - kwalifikacje rozpoczną się o godz. 7:30, z kolei pierwsza seria konkursowa o godzinie 9:00.

Dodajmy, że na sobotę i niedzielę zaplanowane są po cztery mecze fazy grupowej mistrzostw świata, a pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 11:00 czasu polskiego. Jeśli wiatr w Ruce nie włączy się do gry, wówczas zmagania skoczków nie nałożą się na rywalizację piłkarzy. Warto jednak pamiętać, że warunki w Finlandii bywają kapryśne. Niewykluczone więc, że mimo starań organizatorów, fani będą zmuszeni korzystać z pilota wyjątkowo często.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić