Bartłomiej Bukowski| 

Śmierć 66-letniego mężczyzny. Dwukrotny mistrz świata oskarżony

2

Były mistrz świata w wioślarstwie - Matthias Ungemach, został aresztowany. Niemiec usłyszał zarzut śmiertelnego potrącenia 66-latka oraz nieudzielenia mu pomocy.

Wioślarz. Zdjęcie ilustracyjne
Wioślarz. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Tragedia miała miejsce na początku roku. Jak poinformował serwis "Sydney Morning Herald", 22 lutego, we wczesnych godzinach porannych, na północnych plażach Sydney, 66-letni Antonio Plati został potrącony przez Volkswagena Amaroka, którego prowadził Matthias Ungemach. Plati został znaleziony przy drodze przez sąsiada, który wezwał pogotowie. Niestety, mężczyzna zmarł kilka godzin później w szpitalu.

Sportowiec za kierownicą volkswagena. Słynny wioślarz aresztowany

Po przeprowadzonym śledztwie, w ostatni czwartek doszło do zatrzymania Ungemach, który został oskarżony o niebezpieczną jazdę prowadzącą do śmierci oraz nieudzielenie pomocy rannemu.

Po prostu nie mogę uwierzyć, że można zostawić kogoś leżącego martwego, dosłownie martwego, na ziemi. Chcemy wiedzieć, co się stało. Proszę, proszę, powiedz nam, co się stało - apelował na antenie "10 news first" Anthony Monteleone, siostrzeniec zmarłego.

Niemiec został już zwolniony z aresztu po wpłaceniu odpowiedniej kaucji. Ma ponownie stawić się w sądzie we wrześniu.

Ungemach to dwukrotny mistrz świata w wioślarstwie z lat 1990-1991. W 1992 zajął także czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić