Śmierć znanej lekkoatletki. Jest akt oskarżenia

0

Do przerażającej zbrodni doszło w połowie października w Kenii. W swoim domu zasztyletowana została gwiazda tamtejszej lekkoatletyki Agnes Tirop Chebet. Oskarżenia padły na jej męża - Ibrahima Roticha - który teraz stanął przed sądem.

Ibrahim Rotich jest oskarżony o zabójstwo żony (Twitter.com)

Agnes Tirop Chebet była gwiazdą kenijskiej lekkoatletyki. Na igrzyskach w Tokio zajęła 4. miejsce w biegu na 5000 metrów. Miała też na koncie rekord świata na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jej śmierć wstrząsnęła światem sportu. O zdarzeniu poinformował ojciec zawodniczki. Śledczy ustalili, że zginęła od ciosów nożem. Do sytuacji doszło w jej domu w Kenii.

Oskarżenia padły na męża zawodniczki. Ten niedługo później został zatrzymany przez policję po tym, jak wbił się swoim samochodem w ciężarówkę. Wiadomo, że podjął próbę ucieczki z kraju.

Śmierć rekordzistki świata. Sąd oskarżył jej męża

We wtorek kenijskie radio Capital FM przekazało szokujące informacje. Ibrahim Rotich, mąż Agnes Tirop Chebet, został oficjalnie oskarżony o zabójstwo żony.

Rotich nie przyznał się do winy. Sąd zadecyduje ponadto, czy Rotich będzie mógł opuścić areszt za kaucją.

Agnes Tirop Chebet (1995-2021)

Agnes Tirop Chebet swój pierwszy międzynarodowy sukces wywalczyła w Polsce. W 2013 roku została mistrzynią świata w biegach przełajowych. Zmagania odbywały się w Bydgoszczy. Miała także na koncie dwa brązowe medale mistrzostw świata w biegu na 10 km (Londyn 2017, Doha 2019).