Spędził 18 miesięcy w więzieniu. Zdumiewające wyznanie po latach

12

Artur Szpilka ma za sobą bardziej mroczny okres w swoim życiu, jakim był pobyt w więzieniu. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać. Sportowiec zupełnie zaskoczył bowiem swoim wyznaniem, gdy wrócił do tamtego czasu po latach.

Spędził 18 miesięcy w więzieniu. Zdumiewające wyznanie po latach
Na zdjęciu: Artur Szpilka (YouTube, sw.gov.pl, Przygody Przedsiębiorców)

Artur Szpilka jest aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników sportów walki w Polsce, choć porzucił już boks i marzenia o mistrzostwie świata. Przerzucił się na MMA, gdzie - jak na razie - radzi sobie doskonale. Najlepszym przykładem tego jest jego wygrana na PGE Narodowym z Mariuszem Pudzianowskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wejdzie w buty ojca? Syn Zidane'a już zachwyca [WIDEO]

Poza tym sportowiec ma poukładane życie prywatne, będąc już od wielu lat w związku z Kamilą Wybrańczyk. Nie zawsze było jednak tak kolorowo. W przeszłości Szpilka znalazł się na ostrym zakręcie.

23 października 2009 roku, tuż przed swoją kolejną walką w ringu, został zatrzymany w związku z wydarzeniami w Wiśniowej (wieś w Małopolsce) z 2007 roku. Wtedy "Szpila" wziął udział w bójce, po której usłyszał zarzuty, a ostatecznie trafił na 18 miesięcy do więzienia w Tarnowie.

Niedawno zawodnik MMA był wraz z narzeczoną gościem kanału YouTube "Przygody Przedsiębiorców". W pewnym momencie wrócił do tamtych czasów i zaskoczył swoim wyznaniem o pobycie za kratami.

Wtedy to był największy optymizm. Uważam, że to był najlepszy czas w moim życiu - zaskoczył.
Byłem uzależniony, wrzucałem dużo pieniędzy w maszyny. Żyłem z walki do walki, a pieniądze, które pożyczyłem na maszyny były na dwie walki do przodu. Po wyjściu z zakładu karnego, nie wrzuciłem do maszyny ani jednej "piątki". Kulminacyjną sytuacją było dla mnie to, kiedy pojechałem do Stanów Zjednoczonych. Byłem w Las Vegas, a tam zawsze trzeba wrzucić 20 dolarów. Wrzuciłem, przegrałem, odszedłem od maszyny i westchnąłem - jesteś wolny - opowiedział dalej.

Szpilką targało więcej uzależnień. W rozmowie wyznał, że od ponad czterech lat jest wolny od narkotyków, a alkohol spożywa wyłącznie przy okazji wakacji.

W wątek uzależnienia od hazardu włączyła się także Wybrańczyk. Przywołała ona historię, kiedy to Szpilka - już po wyjściu na prostą - zobaczył starszą kobietę, która grała na maszynach. Poczuł misję, aby uświadomić jej, co jej grozi.

Czuł się spełniony, że chociaż próbował jej to przekazać - podsumowała.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić