Spór o tęczową flagę na mundialu. Katarczyk ostrzega

115

Organizatorem mundialu jest FIFA, która pozwala kibicom wnosić tęczowe flagi na stadiony. Wysokiej rangi katarski urzędnik przestrzega: to może być niebezpieczne.

Spór o tęczową flagę na mundialu. Katarczyk ostrzega
Szef FIFA Gianni Infantino w Katarze (YouTube, YouTube)

Na przełomie listopada i grudnia zostaną rozegrane mistrzostwa świata w Katarze. Poznaliśmy już zdecydowaną większość uczestników mundialu, a jednym z nich będzie reprezentacja Polski po wygranym 2:0 barażu ze Szwecją. Udział Biało-Czerwonych powinien zachęcić kibiców z Polski do wyjazdu do Kataru.

Organizacja mistrzostw w Katarze wymusiła rewolucyjną zmianę w kalendarzu piłkarskim. Podnoszone są również sprawy kulturowe, jak na przykład możliwość sprzedawania piwa na stadionach czy też wnoszenie tęczowych flag na trybuny. Stały się one w ostatnich dekadach symbolem wartości ruchu LGBTQ.

Abdulaziz Abdullah Al Ansari, który jest najważniejszą osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo katarskiego mundialu, przestrzega przed afiszowaniem się z tęczowymi flagami. Generał przekonuje, że homoseksualne pary są mile widziane na stadionach, ale promowanie tęczowych symboli może być niebezpieczne w konserwatywnym kraju.

Organizatorem mundialu jest FIFA, która już wcześniej zapowiedziała, że tęczowe flagi będą mile widziane na wszystkich ośmiu stadionach. Nie zanosi się na zmianę polityki organizacji, choć ze względu na bliskie powiązania szefa FIFA, Gianniego Infantino z Katarczykami nie można tego wykluczyć. Al Ansari przekonuje, że zakaz będzie najlepszym wyborem dla bezpieczeństwa turnieju.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić