"Sprawia mi to przykrość". Mówi, jak traktuje go Szpilka

6

Andrzej Wasilewski był gościem programu "Dwa fotele" na kanale Meczyki, w którym opowiedział m.in. o pewnym żalu, który ma do Artura Szpilki.

"Sprawia mi to przykrość". Mówi, jak traktuje go Szpilka
Na zdjęciu: Artur Szpilka (YouTube, Kanał Sportowy)

Artur Szpilka przez wiele lat współpracował z promotorem pięściarskim, Andrzejem Wasilewskim. To właśnie pod skrzydłami Wasilewskiego stoczył swoje najważniejsze pojedynki w boksie, choć między oboma często iskrzyło. W końcu ich drogi na dobre się rozeszły, a Szpilka zostawił boks na rzecz mieszanych sztuk walki (MMA).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: ulala, co on zrobił! Zawodnik FC Barcelony zachwycił

Wątek Szpilki pojawił się w rozmowie Janusza Basałaja z Wasilewskim w programie "Dwa fotele" na kanale Meczyki. Promotor zdradził, że gdy jego zawodnicy kończą karierę, najczęściej nie ma już z nimi kontaktu.

To jest najciemniejsza rzecz, która bardzo mnie rozczarowuje. Z różnych przyczyn te relacje między nami się psują - rozpoczął.
Ale na przykład takie relacje jak z Arturem Szpilką... Jest bardzo specyficzny. Nie wiadomo o co ma do nas uraz. Od lat te lekkie złośliwości w internecie, które z biegiem czasu narastają. Nie rozumiem tego i sprawia mi to dużą przykrość, bo mam poczucie, ile żeśmy pracy w to włożyli, ile serca.

Promotor opowiedział też o warunkach współpracy, jakie zapewnia swoim zawodnikom. Na takie też mógł liczyć Szpilka i - jak przyznaje Wasilewski - był nimi wręcz zachwycony.

Wysłaliśmy go do Teksasu, posiedział tam u wspaniałego trenera Ronniego Shieldsa, miał zapłacone wszystko - porządny apartament z pięknymi basenami. Artur jak wrócił stamtąd, to przez chwilę był zachwycony. Wszystko Wasilewski i spółka zapewnili. Potem o tym zapomniał.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić