Stanowski wyśmiał pomysł PZPN. "O rany"

13

Polski Związek Piłki Nożnej wyszedł z akcją "Retro Kadra", wobec której powstała koszulka z numerem "10". Zamieszczono na niej nazwiska wszystkich reprezentantek i reprezentantów kadry w historii. Tyle tylko, że pomysł okazał się marketingową porażką. Wyśmiał go między innymi dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Stanowski wyśmiał pomysł PZPN. "O rany"
Na zdjęciu: Krzysztof Stanowski (fot. Instagram)

Od 2021 roku prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest Cezary Kulesza, który zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Bońka. I trzeba przyznać wprost, że jego kadencja jest bardzo burzliwa.

Wszystko zaczęło się od "afery premiowej" podczas mistrzostw świata 2022, kiedy to ówczesny premier Mateusz Morawiecki obiecał dodatkowe pieniądze polskim piłkarzom. Następnie na pokładzie samolotu kadry znalazła się osoba skazana za korupcję, a gdyby tego było mało, w fatalnym stylu zwolniony został wieloletni pracownik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Polski związek nie wyciąga jednak wniosków po wpadkach, bo właśnie zanotował kolejną. W ostatni dzień lutego 2024 roku profil Łączy nas piłka na platformie X przypomniał o akcji "Retro Kadra".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia

W ramach niej można nabyć koszulkę z numerem "10", na której zamieszono nazwiska wszystkich reprezentantek i reprezentantów kadry, którzy grali z tym numerem. Tyle tylko, że jej wzór nie przypadł do gustu społeczności, co m.in. potwierdził komentarz dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego z "Kanału Zero".

"O rany, polecam powiększyć i przeczytać nazwiska" - skomentował były współwłaściciel "Kanału Sportowego".

Trzeba się postarać, by przeczytać wszystkie nazwiska, które widnieją na koszulce. Z dalszej odległości jest to niemożliwe, co jest jednym z kilku powodów krytyki ze strony zarówno dziennikarzy, jak i innych. Wszystko wskazuje więc na to, że pomysł PZPN okazał się kolejnym strzałem w stopę, bo najprawdopodobniej nie będzie cieszył się on zainteresowaniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić