LAK| 

Szaleństwo w Argentynie. Chcą Messiego na... prezydenta!

5

W Argentynie zwariowali na punkcie Leo Messiego. Ostatnie badanie sugeruje, że Argentyńczycy chcą, by piłkarz Paris Saint-Germain został prezydentem ich kraju.

Szaleństwo w Argentynie. Chcą Messiego na... prezydenta!
Lionel Messi (GETTY, Chris Brunskill/Fantasista)

To był jeden z najlepszych finałów dużej imprezy piłkarskiej w XXI wieku. W decydującym spotkaniu reprezentacja Argentyny po olbrzymich emocjach pokonała Francję w serii rzutów karnych.

Reprezentanci Argentyny wrócili do kraju, a wraz ze sobą przywieźli trofeum za zwycięstwo w mistrzostwach świata. Choć wylądowali w środku nocy, czekały na nich tłumy. Ludzie wręcz oszaleli na punkcie kadry i Leo Messiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

Chcą Messiego na prezydenta

Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Giacobbe & Asociados, znaczna część Argentyńczyków zagłosowałaby na Lionela Messiego na... prezydenta kraju! Spośród ankietowanych 43,7 procent stwierdziło, że zagłosowałoby na Messiego w Casa Rosada, podczas gdy 37,8 proc. odpowiedziało, że nie, a 17,5 proc. stwierdziło, że rozważyłoby to. Reszta, 0,9 proc., nie odpowiedziała lub pozostała niezdecydowana.

Kiedy w ankiecie zmierzył się z głównymi politykami argentyńskimi, Lionel Messi otrzymał najwięcej głosów (36,7 proc.). Za nim uplasowali się Javier Milei z 12,0 proc., Cristina Kirchner z 11,3 proc., Patricia Bulrich z 8,8 proc. i Mauricio Macri z 6,9 proc.

Lionel Messi i Albiceleste nie udali się do rezydencji prezydenckiej po triumfie na Mistrzostwach Świata FIFA 2022 w Katarze. Choć mogło to być postrzegane jako kontrowersyjne posunięcie, zdecydowana większość (82,9 procent) respondentów ankiety uznała, że była to właściwa decyzja.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki strzelił siedem goli, w tym dwie bramki w finale mundialu w Katarze. Messi został wybrany piłkarzem turnieju po tym, jak poprowadził Argentynę do triumfu w mistrzostwach świata.

Według ankiety wielu respondentów uważa, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na kolejnego Messiego w reprezentacji Argentyny jest Julian Alvarez.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić