aktualizacja 

Szef FIFA przyłapany. To robił na trybunie. Jest dowód

196

To jedno z najszerzej komentowanych zdjęć po ceremonii otwarcia mundialu w Katarze. Szef FIFA żartował z premierem Arabii Saudyjskiej, którego rządy budzą olbrzymie kontrowersje. Gianni Infantino znów oberwał od kibiców.

Szef FIFA przyłapany. To robił na trybunie. Jest dowód
Gianni Infantino oraz Muhammad ibn Salman (Getty Images, 2022 Amin Mohammad Jamali)

Przez gospodarzy turniej zapowiadany był jako "najlepszy w historii". Niestety, na razie mundial 2022 w Katarze przynosi tylko szereg kontrowersji. Tych nie zabrakło również podczas niedzielnej ceremonii otwarcia. Co działo się tuż przed meczem Kataru z Ekwadorem?

Na stadionie pojawili się m.in. politycy i działacze. Przemawiał Gianni Infantino. To jednak nie o słowach szefa FIFA, a o jego zachowaniu mówi się najwięcej. Fani są wściekli po tym, jak zobaczyli 52-letniego działacza u boku kontrowersyjnego premiera Arabii Saudyjskiej Muhammada ibn Salmana.

Mundial 2022. Zachowanie Infantino nie przeszło bez echa

Na fotografiach agencyjnych widać, jak Infantino żartuje sobie z księciem koronnym, jakby zapominając, jakie zarzuty pojawiły się wobec polityka z Arabii Saudyjskiej. Muhammadowi ibn Salmanowi zarzuca się regularne łamanie praw człowieka w swoim kraju.

Co więcej, CIA twierdziło, że zabójstwo Dżamala Chaszukdżiego, dziennikarza krytycznego wobec władz Arabii Saudyjskiej, było zlecone właśnie przez Muhammada ibn Salmana. Ostatnio Departament Stanu USA przekazał amerykańskiemu sądowi, iż koronny książę nie może być sądzony w tej sprawie i należy mu przyznać immunitet, ale dyskusje o zachowaniu premiera Arabii Saudyjskiej nie ustały.

Właśnie dlatego fani byli wściekli, gdy zobaczyli Infantino roześmianego w towarzystwie premiera Arabii Saudyjskiej. "Nie wygląda to dobrze, gdy Gianni Infantino siedzi obok Muhammada ibn Salmana", "Kto wie, może USA poparły wniosek o immunitet dla Salmana na prośbę Infantino, by mógł siedzieć właśnie obok niego na ceremonii otwarcia" - pisali internauci, których słowa cytuje "Daily Mail".

Zobaczcie zdjęcie szefa FIFA z politykiem z Arabii Saudyjskiej...

Mundial rozpoczął się od zwycięstwa Ekwadoru z Katarem 2:0. Polscy kibice czekają już na wtorek 22 listopada i godzinę 17:00, gdy Biało-Czerwoni zmierzą się z Meksykiem w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić