MK| 
aktualizacja 

Szokujące wyznanie Mike'a Tysona. Tak jego ciało reaguje podczas walki

22

Po kilkunastu latach przerwy Mike Tyson zamierza wrócić na ring, aby stoczyć walkę z inną legendą pięściarstwa Royem Jonesem jr. 54-latek zdobył się na szokujące wyznanie odnośnie tego, jak jego ciało reaguje w trakcie walki.

Szokujące wyznanie Mike'a Tysona. Tak jego ciało reaguje podczas walki
Szokujące wyznanie Mike'a Tysona (Icon Sportswire via Getty Images, Icon Sportswire)

"Żelazny Mike" w drugiej połowie lat 80. XX wieku przebojem wdarł się na ring. Swoich 19 pierwszych walk wygrał przez nokaut, z czego 12 w pierwszych rundach.

W wieku 20 lat został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Pas federacji WBC zdobył w 1986 roku, po tym jak pokonał Trevora Berbicka. Karierę zakończył w 2005 roku. Swój ostatni pojedynek stoczył z Dannym Williamsem, który pokonał go przez nokaut.

Teraz Tyson zamierza wrócić na ring. 54-latek przeszedł dużą metamorfozę i w listopadzie ma stoczyć walkę z Royem Jonesem jr. W jednym z ostatnich wywiadów Tyson przyznał, jak jego ciało reagowało w ringu.

W ringu czasem dochodzi do orgazmu. Czy to znaczy, że walka doprowadza cię do wzwodu? Cóż, tak właśnie czułem się, gdy byłem młodszy - tłumaczył Tyson w rozmowie z Joe Roganem, cytowany przez rt.com.

Mike Tyson - Roy Jones jr

Walka Tysona z Jonesem ma się odbyć 28 listopada. Pojedynek zakontraktowany został na osiem rund i obejrzeć będzie go można w systemie pay-per-view. Dochód ma zostać przekazany na cele charytatywne.

Niektórzy kwestionowali decyzję Tysona o powrocie na ring w wieku 54 lat. Sam pięściarz rozwiał ich wątpliwości.

Wierzę, że to dopiero początek. (...) Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że walka oczyszcza duszę - powiedział Mike Tyson.
Zobacz także: "Klatka po klatce" (highlights): co za występ na KSW 54! Nowa gwiazda?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić