LAK| 

Szpilka wygrał prestiżowy pojedynek. "Partia stała na wysokim poziomie"

14

Artur Szpilka i Sergiej Radczenko tuż po ceremonii ważenia stoczyli prestiżowy pojedynek. Pięściarz z Wieliczki, który tera zadebiutuje w KSW, pokazał, że szachy nie są mu obce. Był mocno komplementowany.

Szpilka wygrał prestiżowy pojedynek. "Partia stała na wysokim poziomie"
Szpilka i Radczenko (Twitter)

W małej hali Areny Toruń w piątek odbyła się oficjalna ceremonia ważenia przed galą KSW 71. Tuż po niej kibice zobaczyli nietypową konfrontację Artura Szpilki z Sergiejem Radczenką. Polak przyjął wyzwanie Ukraińca. Chodziło o grę... w szachy!

Nad przebiegiem rywalizacji czuwał profesjonalny sędzia, Michał Wodzyński.

Szpilka chwalony

Szpilka pokonał Radczenkę na czas. To drugie zwycięstwo Polaka nad Ukraińcem, wcześniej okazał się lepszy w boksie. Po prestiżowej rywalizacji pięściarz z Wieliczki, który zadebiutuje w KSW, był mocno chwalony przez sędziego.

Partia stała na bardzo wysokim poziomie, co pokazuje, że uprawiając sporty fizyczne, można też uprawiać sporty intelektualne - zaznaczył Michał Wodzyński.

W sobotę pięściarze sprawdzą się w formule MMA. Ich starcie na KSW 71 będzie rewanżem za pojedynek bokserski z marca 2020 roku, kiedy po kontrowersyjnej decyzji sędziów zwyciężył Artur Szpilka.

Były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej do debiutu w MMA przygotowywał się w warszawskim klubie WCA Fight Team. Sergiej Radczenko ma już doświadczenie w mieszanych sztukach walki, bowiem stoczył wcześniej dwa pojedynki (wygrana i porażka).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Piękna miss Euro wbiła szpilkę gwiazdorowi Szwecji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić