DB| 

Szumowski mógł się bić z... Andrzejem Gołotą. Historia, o której mało kto wie

38

Łukasz Szumowski poinformował, że rezygnuje ze stanowiska ministra zdrowia. Teraz polityk będzie miał więcej czasu na poświęcanie się swojej sportowej pasji. Szumowski to miłośnik boksu, mógł nawet stoczyć walkę z... Andrzejem Gołotą.

Szumowski mógł się bić z... Andrzejem Gołotą. Historia, o której mało kto wie
Szumowski mógł się bić z... Gołotą. (PAP, Wojciech Olkuśnik, Getty Images)

Łukasz Szumowski rezygnuje

Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej. Wracam do zawodu, jestem kardiologiem, elektrofizjologiem, chciałbym leczyć pacjentów - zapewniał podczas wtorkowej konferencji prasowej odchodzący minister zdrowia. Łukasz Szumowski podał się do dymisji po ponad dwóch latach od zaprzysiężenia go na szefa resortu zdrowia.

Szumowski, który od dłuższego czasu stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem w Polsce, pracę w resorcie łączył z treningami boksu w klubie "Akademii Walki" na warszawskiej Pradze. Ten sport walki ćwiczył pod okiem srebrnego medalisty olimpijskiego z Moskwy, Pawła Skrzecza oraz Tomasza Kosteckiego.

Znamy się już z 7–8 lat, poznaliśmy się na sali bokserskiej. Przyszedł i powiedział, że chce trenować boks. Był wtedy dyrektorem Instytutu Kardiologii - mówił w programie specjalnym WP Tomasz Kostecki, trener personalny Łukasza Szumowskiego.

Minister zdrowia opuszcza stanowisko

W rozmowie z "Super Expressem" były już minister zdrowia mówił, że trenuje boks od ponad siedmiu lat. Początki nie były dla Szumowskiego łatwe.

Na początku ćwiczyliśmy 2-3 razy w tygodniu. Koordynacja ruchowa u Łukasz była wyśmienita. Ręka, noga, ręka, oko było super. Z kondychą były problemy. Dlatego treningi nie docierały do końca - opisywał Kostecki dla "se.pl".

Mógł walczyć z Andrzejem Gołotą

To właśnie Kostecki chciał doprowadzić do bokserskiego pojedynku Łukasza Szumowskiego z... Anrzejem Gołotą.

Fajne byłoby widowisko. Minister zdrowia kontra brązowy medalista igrzysk olimpijskich. Oglądalność też byłaby dobra! - śmiał się Kostecki. Oczywiście miała być to tylko walka pokazowa.

Poza boksem profesor nauk medycznych spełnia się także w innych rodzajach aktywności fizycznej. Jego pasją jest także kajakarstwo górskie czy narciarstwo zjazdowe. Teraz, po rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia, Łukasz Szumowski będzie miał zdecydowanie więcej czasu na poświęcanie się sportowym pasjom.

Zobacz także: Łukasz Szumowski podaje się do dymisji. Minister zdrowia tłumaczy swoją decyzję
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić