aktualizacja

Tajemnica Kamila Stocha ujrzała światło dzienne. Ojciec się wygadał

24

Kamil Stoch to jeden z najlepszych skoczków w historii. Niedługo po tym, jak 33-latek po raz trzeci w karierze zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, jego ojciec zdradził jedną z tajemnic zawodnika. Tego nie wiedział nikt.

Kamil Stoch (Getty Images, Adam Pretty)

Polscy skoczkowie kapitalnie spisują się w tym sezonie. W zakończonym niedawno Turnieju Czterech Skoczni aż czterech Biało-Czerwonych znalazło się w czołowej szóstce tych prestiżowych zawodów!

Kamil Stoch zwyciężył w wielkim stylu. Zdeklasował swoich rywali i po raz trzeci w karierze zdobył Złotego Orła. Jest także coraz bliżej liderów klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po tym sukcesie głos zabrał ojciec zawodnika. Bronisław Stoch wyjawił przy tym jedną z tajemnic utytułowanego polskiego skoczka. Jego drugim imieniem jest... Wiktor, czyli zwycięzca.

Takiego imienia pragnęła moja teściowa, czyli babcia Kamila, która miała Wiktora wśród bliskich znajomych. To raczej przypadek. Ale niech tam: może zalęgnął się w tym jakiś sygnał, potem się przechował, by wreszcie się ujawnić - powiedział Bronisław Stoch w rozmowie z "Super Expressem".

Puchar Świata w Tititsee-Neustadt. Gdzie oglądać?

Kolejne zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w dniach 9-10 stycznia w Titisee-Neustadt. Początek sobotnich zawodów zaplanowano na godz. 16:00, natomiast w niedzielę zmagania rozpoczną się o godz. 16:30. Transmisję na żywo przeprowadzą TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, a także platformy WP Pilot i Eurosport Player.