Mateusz Kozanecki|

Tajemnicza cieszynka Roberta Lewandowskiego. Wiadomo, o co chodziło

0

Po strzeleniu bramki w meczu z Unionem Berlin, Robert Lewandowski wykonał nietypową cieszynkę. Niedługo później wyjaśniło się, co oznaczała litera "C" pokazana przez napastnika Bayernu.

(Facebook)

Dwa miesiące trwała przerwa w rozgrywkach Bundesligi, spowodowana pandemią koronawirusa. Zmagania w Niemczech zostały wznowione w miniony weekend, z zachowaniem środków ostrożności.

Swój pierwszy mecz rozegrał Bayern Monachium. Drużyna Hansiego Flicka pokonała na wyjeździe 1.FC Union Berlin 2:0, a wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski.

"Lewy" skierował piłkę do siatki z rzutu karnego w 40. minucie. Następnie ułożył z dłoni literę "C". W ten sposób spełnił prośbę chorujących na cukrzycę dzieci z grupy CukierAsy Poznań.

Kilka dni wcześniej Lewandowski niespodziewanie wziął udział w telekonferencji z podopiecznymi. Zrobił to na prośbę Bartosza Bosackiego - ambasadora CukierAsów.

Jak obiecał, tak zrobił. Panie Robercie, ogromny szacunek. Dziękujemy! - napisali przedstawiciele grupy CukierAsy Poznań na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.