o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koniec dywagacji. Jest decyzja PZPN ws. przyszłości Jerzego Brzęczka

0
Podziel się

Koniec dywagacji. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Jerzy Brzęczek pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski do końca grudnia 2021 roku.

PZPN przedłużył kontrakt z Brzęczkiem
PZPN przedłużył kontrakt z Brzęczkiem (Getty Images)
bDTPzTeJ

Wieści o przedłużeniu kontraktu z Jerzym Brzęczkiem zostały podane przez oficjalną stronę internetową PZPN - laczynaspilka.pl. Czytamy na niej, że umowa z selekcjonerem będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku.

W kontrakcie Brzęczka wprowadzono też zapis, który umożliwia mu automatyczne przedłużenie umowy do 31 grudnia 2022 roku. Stanie się tak, jeśli drużyna narodowa wywalczy awans na mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku.

Zobacz także: Jan Tomaszewski ostro o reprezentacji Brzęczka. "Nie wiadomo w jakim stylu gramy. Dziennikarze złapali go na pasek!"

bDTPzTeL

Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku. Mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany przez Łączy Nas Piłka.

Głos zabrał również Jerzy Brzęczek. - Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki - zaznaczył selekcjoner.

bDTPzTeR

Jaki bilans ma Jerzy Brzęczek?

Jerzy Brzęczek w lipcu 2018 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski. Kadrę poprowadził w 16 meczach. Jego bilans to 8 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki.

Ważną imprezą dla Brzęczka będą przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Początkowo były one planowane na ten rok, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Na Euro nasza reprezentacja zmierzy się m.in. z Hiszpanami i Szwedami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTPzTeS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTPzTfm
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić