Tak Niemcy przywitali Igę Świątek

4

Kibice szykowali się na zacięty półfinałowy pojedynek Polki w Stuttgarcie, ale przez kontuzję rywalki mecz zakończył się błyskawicznie. Jeszcze przed jego rozpoczęciem pięknie wobec obu tenisistek zachowali się fani w hali.

Iga Świątek wychodząca na kort w Stuttgarcie (Twitter, WTA)

Znamy już finalistki tegorocznej edycji turnieju WTA w Stuttgarcie. Tak jak przed rokiem o luksusowe Porsche powalczą Iga Świątek oraz Aryna Sabalenka, aktualnie numer jeden i dwa światowego tenisa.

W sobotę w hali w Stuttgarcie jako pierwsza na kort wyszła Sabalenka, która zmierzyła się z Anastazją Potapową. Pojedynek nie był zbyt zacięty. Białorusinka zdominowała rywalkę i oddała jej tylko 3 gemy, wygrywając 6:1, 6:2.

Ależ reakcja niemieckiej publiczności na wyjście Świątek

Po Sabalence i Potapowej na kort wyszły Iga Świątek oraz Ons Jabeur. Obie tenisistki zostały w świetny sposób przywitane przez niemiecką publiczność. Gdy spiker wyczytał ich nazwiska, na trybunach rozległy się gromkie okrzyki, co widać w poniższym materiale wideo. Spójrzcie:

Fani nie mogli doczekać się pojedynku, bowiem starcie Igi Świątek z Ons Jabeur zapowiadało się jako arcyciekawe starcie. Dla Tunezyjki miała być to okazja do rewanżu za porażki z Polką w poprzednim sezonie w finale US Open i turnieju WTA w Rzymie.

Ostatecznie mecz zakończył się, zanim tak na dobre rozpoczął się. Powodem była kontuzja nogi, jakiej najprawdopodobniej na samym początku meczu doznała Jabeur. Po przerwie medycznej Tunezyjka próbowała wrócić do gry, ale nie była w stanie nawiązać walki z Igą Świątek i przy wyniku 3:0 dla Polki w 1. secie, jej rywalka skreczowała.

Niedzielny finał w Stuttgarcie pomiędzy Świątek i Sabalenką rozpocznie się już o 13:00. Kibice będą mogli oglądać relację na żywo w Canal Plus Sport. Wynikowa relacja na żywo dostępna będzie także na WP SportoweFakty.