Taki naprawdę jest Dawid Kubacki. Kibice nie mają pojęcia

5

Dawid Kubacki znalazł się na ustach kibiców skoków narciarskich w Polsce po tym, gdy w niedzielę wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich. Jaki jest prywatnie? Zdradzamy szczegóły.

Taki naprawdę jest Dawid Kubacki. Kibice nie mają pojęcia
Zhangjiakou, Chiny, 06.02.2022. Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2022. Polak Dawid Kubacki podczas ceremonii kwiatowej. Nasz zawodnik został brązowym medalistą w konkursie skoków narciarskich na obiekcie normalnym w Zhangjiakou, 6 bm. (js) PAP/Grzegorz Momot (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

Nikt na niego nie liczył, a on sprawił olbrzymią niespodziankę. Chodzi oczywiście o Dawida Kubackiego, który w niedzielę wywalczył brązowy medal w konkursie indywidualnym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Sensacja jest tym większa, że na półmetku zajmował ósmą lokatę.

To kolejny wielki sukces w karierze skoczka z Nowego Targu. Na koncie ma m.in. złoty medal mistrzostw świata z normalnej skoczni, a także triumf w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Teraz dołożył kolejne osiągnięcie indywidualne, a przecież ma też liczne sukcesy drużynowe.

Dawid Kubacki - jaki jest prywatnie?

Jego największym wsparciem jest żona, Marta. Para raczej stroni od mediów, nie lubi ogrzewać się w blasku fleszy. Wiemy jednak, że oboje poznali się na studiach, zaręczyli w 2018 roku w Egipcie, a ślub wzięli rok później - w maju 2019.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ślub pary odbył się w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej we wsi Bachledówka na Podhalu. Podczas uroczystości obecna była rodzina, a także przyjaciele, w tym także skoczkowie narciarscy.

W grudniu 2020 roku na świat przyszła ich córeczka, Zuzanna. Kiedy się rodziła, skoczek przebywał w Oberstdorfie, na Turnieju Czterech Skoczni. Niedawno Zuzia skończyła dwa lata.

Poza tym para ma też psa. To berneński pies pasterski, którego regularnie możemy zobaczyć w mediach społecznościowych skoczka i jego małżonki.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Życie Dawida Kubackiego od dawna związane jest z lataniem. Nie tylko na skoczni. Brązowy medalista olimpijski od dziecka pasjonuje się modelarstwem i szybownictwem. Niedawno wyrobił licencję pilota szybowcowego.

Daje mi to radość i satysfakcję. To rodzaj wolności w przestrzeni, wyciszenie. Jestem tylko ja i piękne widoki. To coś, co mnie cieszy. W szybowcach nie ma dźwięku silnika, więc to mnie naprawdę odstresowuje - mówił niegdyś w TVP Sport.

Kubacki ma pseudonim "Mustaf", ale sam dokładnie nie wie, jakie jest pochodzenie tej ksywki. Treningi skoków rozpoczął w wieku sześciu lat, ale w zawodach juniorskich rzadko się wyróżniał. Na przestrzeni ostatnich lat udowodnił jednak, że dzięki ciężkiej pracy można wejść na szczyt.

Zobacz także: COVID-19 wpływa na Igrzyska w Pekinie. Tracimy szansę na medal?
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić