Takie wykształcenie ma Adam Małysz. Potężne zaskoczenie

138

Gdy jeszcze startował jako skoczek większość kibiców kojarzyła, że Adam Małysz z zawodu jest dekarzem. Okazuje się, że prezes Polskiego Związku Narciarskie ukończył też studia. Sprawdźcie, na jakim kierunku.

Adam Małysz (Instagram)

To, że od kilkudziesięciu lat w Polsce skoki narciarskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zawdzięczamy przede wszystkim Adamowi Małyszowi.

Na początku XXI wieku popularny "orzeł z Wisły" rozkochał w sobie miliony Polaków. Przez trzy kolejne sezony Adam Małysz dominował na światowych skoczniach. Jako jedyny zawodnik w historii trzykrotnie z rzędu wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata.

W tym czasie zdobył również dwa medale olimpijskie i trzy tytuły mistrza świata. Później przyszedł kryzys, ale dzięki współpracy z Hannu Lepistoe, Małysz po kilku słabszych latach wrócił do ścisłej czołówki. I tak w 2007 roku znów został mistrzem świata, a także po raz czwarty w karierze triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Ostatecznie w 2011 roku Adam Małysz zakończył karierę, ale pozostał przy skokach narciarskich. Gdy kadrę narodową objął Stefan Horngacher, czterokrotny mistrz świata został dyrektorem sportowym związku. Sześć lat później zastąpił natomiast Apoloniusza Tajnera w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Część kibiców z pewnością zastanawia się, jakie wykształcenie ma Adam Małysz. Za czasów startów "orła z Wisły" fani kojarzyli, że ich ulubieniec jest z zawodu dekarzem. To prawda, ale kilka lat temu wiślanin ukończył również studia.

I tak najpierw, w 2018 roku, obronił licencjat na kierunku turystyka i rekreacja na wydziale zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Dwa lata później, o czym informował "Super Express", Adam Małysz na tym samym kierunku obronił pracę magisterską.