o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Tokio 2020. Poznał nazwisko rywala i wycofał się z igrzysk. "Nie będę brudził rąk"

69
Podziel się

Algierski judoka Fethi Nourine zrezygnował ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio po tym, jak dowiedział się, że jego przeciwnikiem ma być reprezentant Izraela. – Nie będę brudził rąk – podkreślił sportowiec z Algierii.

Tokio 2020. Poznał nazwisko rywala i wycofał się z igrzysk. "Nie będę brudził rąk"
Judoka z Algierii Fethi Nourine z wycofał się igrzysk olimpijskich (YouTube)
bECGUOMR

Decyzja o wycofaniu się z igrzysk olimpijskich przez Fethiego Nourina zapadła w czwartek tuż po losowaniu. Sportowiec z Algierii w drugiej rundzie zawodów judo mężczyzn poniżej 73 kg miałby zmierzyć się z Toharem Butbulem z Izraela. W pierwszej trafił na reprezentanta Sudanu, Mohameda Abdalrasoola.

Algierczyk wycofał się z IO. "Słuszna decyzja"

Fethi Nourina wycofał się całkowicie z igrzysk olimpijskich. Sportowiec z Algierii podkreślił, że jego decyzja jest jednoznaczna. Dodał, że popiera Palestynę i nie będzie walczył z reprezentantem kraju ją okupującego.

bECGUOMT
Nie będę brudził rąk – stwierdził Nourina.

Decyzję algierskiego sportowca w pełni wspiera jego federacja. Trener Nourine'a Amar Ben Yaklif ocenił, że w losowaniu "zabrakło szczęścia".

Trafiliśmy na izraelskiego rywala i dlatego musieliśmy się wycofać. Podjęliśmy słuszną decyzję – powiedział na łamach algierskich mediów.
bECGUOMZ

Nie chciał walczyć z reprezentantem Izraela. To nie pierwszy taki przypadek

To nie pierwszy raz, kiedy Fethi Nourine zrezygnował ze startu w zawodach. Podobnie zachował się również na mistrzostwach świata w judo w 2019 roku. Wtedy jego rywalem również miał być Tohar Butbul.

Sportowcy z krajów muzułmańskich relatywnie często decydują się na rezygnację z udziału w imprezie sportowej, jeśli przychodzi im walczyć z Izraelczykami. W 2016 roku egipski judoka Islam El Shahaby nie podał ręki reprezentantowi Izraela Orowi Sassonowi na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Presja ze strony mediów zmusiła 32-latka do wycofania się z pojedynku.

bECGUONa

Obejrzyj także: Sztuki walki - Judo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGUONu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
kermit
2 miesiące temu
cykor
Haha
2 miesiące temu
Prawdziwy sportowiec . Hahaha
Hmmm
2 miesiące temu
Izraelczyk nie wycofał się . Kto sieje nienawiść ?
bECGUONv
. 😀
2 miesiące temu
Głupi jak Polacy.
Gośka
2 miesiące temu
Logiczne by było, gdyby właśnie dlatego chciał zwyciężyć Izraelczyka. Szczególnie, że to przecież sport walki.
ahmed
2 miesiące temu
można? da się? brawo!
Dughfjh
2 miesiące temu
Sport sportem , ale jak by tak nas któreś z sąsiednich państw wysiedlało z naszej ziemi , pozbawiało praw do godnego życia, dyskryminowało w oczach świata , to sportowcy nadal ,z uśmiechem na twarzy mieli by rywalizować z nimi jak gdyby nigdy nic? To jedyna okazja do manifestu i zwrócenia uwagi na problem.Izrael terytorialnie rozrósł się bardzo w stosunku do pierwotnego terytorium przyznanego mu przez ONZ, i to wszystko kosztem Palestyny, zagarniając terytorium przemocą ,za cichą zgodą świata zachodniego. A świat nadal bojąc się narazić żydom, będzie ślepy i głuchy ,bo holokaust, bo antysemityzm. Gdy ty zabijesz żyda ,to znaczy ,że jesteś antysemitą, gdy żyd zabije ciebie ,to znaczy ,że walczy z antysemityzmem.
3333
2 miesiące temu
Postępek GODNY ROZWAŻENIA PRZEZ POLAKÓW.TYLE PLUGAWSTWA płynie w ich stronę z Izraela.
fistulka
2 miesiące temu
polityką zasłania swoje słabe umiejętności... głupie...
Dziadek
2 miesiące temu
my też nie powinniśmy za to jak Israel z nami postępuje....
kosa
2 miesiące temu
brawo , gratuluję charakteru
Bolek
2 miesiące temu
To chyba jedno z nielicznych zachowań, zwracających uwagę Świata na ludobójstwo w wykonaniu Izraela. Niestety, tradycyjnie już przekaz ten będzie zinterpretowany dokładnie odwrotnie.
dfgh
2 miesiące temu
o2 usuwa niewygodne komentarze i przypominam że to nie jest Polski portal tylko sponsorowany kapitalem zagranicznym. Brawo dla tego zawodnika
bECGUONn
1234
2 miesiące temu
W antyku - w okresie, gdy odbywała się olimpiada WSZELKIE konflikty i wojny zawieszano. To był czas sportowej i tylko SPORTOWEJ rywalizacji...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić