Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
|

Tyle na "siłce" podnosi Kamil Stoch. Polski skoczek zawstydził siłaczy

8
Podziel się:

Puchar Świata tuż, tuż. O formę fizyczną Kamila Stocha nie musimy się martwić. Polski mistrz zaimponował na siłowni. Wyciska na siłowni więcej niż waży.

Tyle na "siłce" podnosi Kamil Stoch. Polski skoczek zawstydził siłaczy
Kamil Stoch (Instagram)

Za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie się kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Znów będziemy emocjonować się startami polskich skoczków. Liczymy na dalekie loty i świetne miejsca takich asów jak Dawid Kubacki, Piotr Żyła i przede wszystkim trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Najnowsze zdjęcie 34-letniego skoczka na Instagramie wywołało duże poruszenie. Polubiło je ponad 10 tys. internautów, w tym norweski skoczek, jeden z największych rywali Polaków, Daniel Andre Tande.

"Po krótkiej przerwie powrót do biura" - tak fotografię podpisał Kamil Stoch. Biurem dla jednego z najlepszych skoczków na świecie okazała się siłownia, na której zawodnik przymierzał się do podnoszenia solidnie obciążonej sztangi. Zobaczcie:

Gdy dobrze przypatrzy się sztandze, można zauważyć z jak potężnym ciężarem zmierzył się Kamil Stoch. Po obu stronach sztangi założono po jednym talerzu 20 kg i jednym 10 kg. Do tego należy doliczyć ciężar gryfa (około 20 kg). Łącznie wyszło zatem w granicach 80 kg.

Tymczasem, według oficjalnych informacji dostępnych na portalu skijumping.pl, Kamil Stoch waży 55 kg. Tym samym na siłowni polski mistrz podnosi sztangę ważącą więcej niż jego waga. To robi wielkie wrażenie. Z pewnością nie każdy zawodowiec poradziłby sobie na siłowni z takim obciążeniem.

Patrząc, jak Kamil Stoch radzi sobie na siłowni, możemy być spokojni o jego formę fizyczną w nowym sezonie Pucharu Świata. Ten wystartuje już w sobotę 20 listopada. Po raz pierwszy w historii konkursy na żywo pokazywać będzie stacja TVN, a nie TVP.

Zobacz także: Aktor hitu TVP z wielkim triumfem. O tym niewielu wcześniej wiedziało
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Szczegolowy
7 miesięcy temu
Trzymanie sztangi na obojczykach to nie wyciskanie, podnoszenie ani przysiadanie
Raffi
7 miesięcy temu
Od kiedy to taki gryf waży 20 kg?????
Woki
7 miesięcy temu
55km to wazy moja żona, a jest naprawdę mała i drobna.
spokojnie!
7 miesięcy temu
podnosi ten ciężar na trzech nogach, nie na dwóch!
avo
7 miesięcy temu
1. na sztandze jest 92 kg (2x20+2x10+2x5+2x1+20 gryf), 2. nie jest to tak dużo no ale jak na te wagę ciała też nie najgorzej, wszystko zależy jaka głębokość przysiadu i ile powtórzeń w serii. 3. przysiad przedni, który wykonuje Kamil na zdjęciu jest dużo trudniejszy od przysiadu tylnego gdzie bierzemy dużo większe ciężary.
Gość
7 miesięcy temu
Stoch prawdopodobnie robi przysiady ze sztangą z przodu(tak wynikałoby z przyjętej pozycji oraz dyscypliny, którą uprawia). W przysiadach wyciskanie więcej niż się waży to nic wyjątkowego. Nogi w ogóle, a uda w szczególe, to najsilniejsza część ciała człowieka.
Nieszkodliwy
7 miesięcy temu
czy ktoś piszący ten artykuł ma w ogóle cokolwiek wspólnego ze sportem. Przecież taki ciężar w przysiadzie w stosunku do masy ciała osiąga każdy po 3 miesiącach solidnych treningów. Poziom artykułu bardzo słaby
Mieroszanin
7 miesięcy temu
Jak w tym roku skoki w TVN to nie oglądam już skoków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić