Tym faulem wysłał rywala do szpitala. Poniósł surowe konsekwencje

20

Hokej na lodzie uznawany jest za brutalną dyscyplinę. Ostre zagrania są tam na porządku dziennym. Wszelkie granice przekroczył jednak Szabolcs Papp, który na co dzień występuje w rumuńskim SC Csikszereda. Za swój brutalny faul otrzymał surową karę.

Tym faulem wysłał rywala do szpitala. Poniósł surowe konsekwencje
Brutalny faul podczas meczu (YouTube.com)

Do zdarzenia doszło podczas meczu ligi węgierskiej. Rumuński klub SC Csikszereda (występuje jednocześnie w Rumunii i na Węgrzech) mierzył się na wyjeździe z Gyergyoi HK. W trakcie spotkania Szabolcs Papp bezpardonowo zaatakował zawodnika rywali Krisztiana Szabo.

Papp kopnął przeciwnika od tyłu. Warto podkreślić, że obaj nie brali czynnego udziału w akcji - krążek znajdował się bowiem w innej części lodowiska.

Kiedy Szabo się podniósł, Papp uderzył go łokciem w twarz. Tym ciosem znokautował swojego rywala, przy którym szybko pojawiły się służby medyczne. Zawodnik Gyergyoi HK miał drgawki i musiał zostać odwieziony do szpitala.

Zobacz także: Faul Szabolcsa Pappa [wideo]

Ostro zaatakował rywala. Długo nie zagra

Portal hokej.net poinformował, że Pappa czeka teraz surowa kara. Rumun został zawieszony na dwanaście spotkań. Oznacza to, że do gry wróci dopiero pod koniec listopada.

Dziennikarze przypomnieli, że to nie pierwsze takie zdarzenie z jego udziałem. Przed kilkoma laty w podobny sposób zaatakował Marko Mereteia, za co również został zawieszony.

Odnotujmy, że spotkanie było bardzo wyrównane. Zawodnicy Scikszeredy odrobili w ostatniej tercji trzybramkową stratę i doprowadzili do remisu. Górą byli rywale, którzy strzelili gola w dogrywce i wygrali 8:7.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić