LAK| 

Usyk opuści Ukrainę? To wtedy może dojść do rewanżu z Joshuą

Dochodzą wieści, że już niedługo Ołeksandr Usyk opuści Ukrainę, by zacząć przygotowania do walki z Anthonym Joshuą. Takie informacje przekazał... promotor innego ukraińskiego boksera. Wiemy, kiedy może dojść do wielkiego rewanżu.

Usyk opuści Ukrainę? To wtedy może dojść do rewanżu z Joshuą
Oleksandr Usyk (GETTY, Julian Finney)

Życie Ołeksandra Usyka - podobnie jak wszystkich Ukraińców - zmieniło się diametralnie 24 lutego. Wszystko przez rozkaz Władimira Putina, który zadecydował o rosyjskiej inwazji na kraj naszych wschodnich sąsiadów.

Mimo ogromnego ryzyka Oleksandr Usyk postanowił wrócić do ojczyzny i walczyć z agresorem. W tym momencie nie myśli o boksie, treningach. Tymczasem w maju miał odbyć się jego rewanż z Anthonym Joshuą o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

Mój kraj i honor są dla mnie ważniejsze niż pas mistrzowski. Bombardowanie wokół nas jest szalone. Właśnie zbombardowali miasto Mariupol, jeden z moich znajomych dostał rakietą w dach - mówił.

Są nowe informacje

Pojawiły się wieści, że już niedługo Ołeksandr Usyk opuści Ukrainę, by zacząć przygotowania do walki z Anthonym Joshuą. Takie informacje przekazał... promotor innego ukraińskiego boksera, Wasyla Łomaczenki. Ten miał lecieć do Australii na walkę 5 czerwca w Melbourne z George'em Kambososem Jr.

Ukraiński rząd, który jest niesamowity, współpracuje z nami. Oni dobrze wiedzą, że wyjazd Łomaczenki i Usyka z Ukrainy dla walk o mistrzowskie pasy to również szansa dla tego kraju na ogromny rozgłos. Mam nadzieję, że wojna wkrótce się skończy, a jeśli nie, to Łomaczenko i Usyk wrócą najwyżej po walkach, by znów bronić kraju. Nie wiem, czy obaj skorzystają z tej oferty, ale w teorii mogą opuścić Ukrainę i walczyć z Joshuą oraz Kambososem - powiedział Bob Arum, szef grupy Top Rank i promotor Łomaczenki, cytowany przez bokser.org.

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy, już zaciera ręce na ich rewanż. Teraz mówi już o czerwcu. Ukrainiec wciąż miałby odpowiednio dużo czasu na przygotowania.

Wierzę, że najbliższą walką AJ-a będzie właśnie rewanż z Usykiem. To może odbyć się już w czerwcu - zaznaczył.

W pierwszym pojedynku Usyk wypunktował Brytyjczyka 115:113, 116:112 i 117:112, odbierając mu tym samym pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić