Uznali seks za sport. Teraz organizują mistrzostwa Europy

331

Szwecja zrealizowała swój niecodzienny pomysł i oficjalnie uznała seks za dyscyplinę sportową. 8 czerwca, w Goteborgu, mają rozpocząć się mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie.

Uznali seks za sport. Teraz organizują mistrzostwa Europy
W Szwecji uznali seks za sport (Photo by Michael Campanella/Getty Images) (GETTY, Michael Campanella)

Informacje o kuriozalnym pomyśle pojawiły się już w styczniu 2023 roku. Wówczas pomysłodawca, Dragan Bratic, przekazał, że założył stowarzyszenie, które przygotowało wniosek o włączenie seksu do... struktur Narodowej Konfederacji Sportu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: piękna partnerka Arkadiusza Milika zakończyła pewien etap
Złożyliśmy wniosek rejestracyjny, mamy nadany numer dla naszej organizacji i wygląda na to, że możemy rozpocząć treningi i potem rywalizację. Seks to jest sport jak każdy inny - mówił wówczas w rozmowie z rozgłośnią radiową P4 Joenkoeping.

W ten sposób Szwecja, znana z otwartej polityki dotyczącej wolności i równości, stała się pierwszym na świecie krajem, który oficjalnie zarejestrował seks jako sport. 8 czerwca, w Goteborgu, rozpoczną się mistrzostwa Europy w nowej dyscyplinie sportu.

Wydarzenie odbędzie się pod egidą Szwedzkiego Związku Seksu, a w nim wezmą udział uczestnicy z różnych krajów, o różnej orientacji seksualnych i płci. Zawody mają odbywać się w wielu przygotowanych już kategoriach. Każdy dzień będzie składał się z sześciogodzinnej sesji, a poszczególne mecze mają trwać od 45 do 60 minut.

Pomysł wywołał mnóstwo kontrowersji na całym świecie, bo zdecydowanie odbiega on od konwencjonalnego sportu. Organizatorzy są co prawda przekonani, że to wydarzenie przyczyni się do popularyzacji edukacji seksualnej i promowania zdrowych nawyków seksualnych.

Celem Mistrzostw Europy w Seksie jest uświadomienie ludziom, jak ważne jest zdrowie seksualne, a także zachęcenie do regularnej aktywności seksualnej jako formy utrzymania dobrej formy, podobnie jak jogging czy joga. Przez to wydarzenie chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest edukacja seksualna - dodał Bratic.
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić