W Hamburgu odprawili mszę za reprezentację Polski. Nieoczekiwana nieobecność prezesa PZPN

26

Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowane zostało pierwsze spotkanie reprezentacji Polski na Euro 2024. Z tego powodu w Hamburgu, gdzie Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią, odbyła się msza święta za naszą kadrę. Obecny na niej Dominik Wardzichowski ze Sport.pl poinformował o nieobecności prezesa PZPN.

W Hamburgu odprawili mszę za reprezentację Polski. Nieoczekiwana nieobecność prezesa PZPN
Na zdjęciu: Cezary Kulesza (WP, Anna Klepaczko)

Mimo sporych problemów ostatecznie reprezentacja Polski zdołała wywalczyć awans na Euro 2024. W efekcie już w niedzielę, 16 czerwca zmierzy się z Holandią w pierwszym meczu na tej imprezie. Później będzie rywalizować jeszcze z Austrią oraz Francją.

Pierwsze spotkanie naszej kadry odbędzie się w Hamburgu. Z tego powodu odbyła się tam msza święta za reprezentację Polski. Doszło do niej w polskim kościele położonym w niemieckim mieście.

Ksiądz proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu Jacek Bystron w pierwszej kolejności przeprosił wiernych za nieobecność Cezarego Kuleszy. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej dzień wcześniej wyznał, że cały zarząd uda się na mszę. Ostatecznie obowiązki narzucone przez UEFA sprawiły, że doszło do zmiany planów, o czym poinformował obecny w kościele Dominik Wardzichowski ze Sport.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany przepisów na Euro 2024. "Było to widać"

Ostatecznie na mszy pojawił się jedynie ksiądz Jerzy Kostorz, pełniący funkcję rzecznika etyki PZPN. I z uwagi na to, że nie miał on zbyt wiele czasu, w pierwszej kolejności zagościł na ambonie, gdzie wygłosił kazanie.

- Wiara jest podstawą sukcesu - podkreślił w swojej wypowiedzi Kostorz, która trwała kilka minut.

Oficjalnie już msza święta za reprezentację Polski została odprawiona. Teraz trzeba wierzyć, że w pierwszym spotkaniu na Euro 2024 z Holandią Biało-Czerwoni zapunktują, co w starciu z wyżej notowanym rywalem byłoby sukcesem.

Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić