Wiedzieliście? Takie wykształcenie ma Kamil Stoch

30

Jeszcze przed erą swoich największych sukcesów na skoczniach świata, Kamil Stoch zdobył wyższe wykształcenie. Kierunek, który ukończył, pozwoli mu bez kłopotów zostać przy skokach narciarskich po zakończeniu kariery zawodniczej.

Wiedzieliście? Takie wykształcenie ma Kamil Stoch
Kamil Stoch ma wyższe wykształcenie (Instagram)

Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny. Od wymienienia wszystkich jego sukcesów może zakręcić się w głowie. 35-latek ma na koncie aż trzy złote medale Igrzysk Olimpijskich - wywalczone w konkursach indywidualnych.

Do tego Stoch może pochwalić się dwoma złotymi medalami mistrzostw świata, dwoma triumfami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz trzema zwycięstwami w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Ponadto aż 39 razy, tyle co Adam Małysz, wygrywał w indywidualnych konkursach Pucharu Świata.

W obecnym sezonie doświadczony skoczek radzi sobie w kratkę, ale większość ekspertów uspokaja jego fanów - ostatnia przerwa od startów i spokojne treningi powinny dobrze wpłynąć na formę sportową Stocha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Tym samym, mimo kilku nieudanych startów na początku 2023 roku, kibice wciąż wierzą, że na mistrzostwach świata w Planicy 35-latek "odpali". Czy rzeczywiście będzie walczył o medal zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej? Przekonamy się niebawem.

Fani po cichu liczą, że Kamil Stoch będzie też w formie jeszcze w 2026 roku, gdy obędą się zimowe igrzyska we Włoszech. Na nich Stoch także chciałby powalczyć o medal, co byłoby pięknym ukoronowaniem kariery. A co później? Czy po zakończeniu startów Stoch pozostanie przy skokach?

Na to pytanie odpowiedź prawdopodobnie zna na razie tylko sam zainteresowany. Gdyby jednak Kamil Stoch chciał zostać trenerem, ma do tego otwartą drogę. Wykształcenie w tym kierunku już zdobył. Jak informował "Super Express", Kamil Stoch w 2012 roku obronił pracę magisterską na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić