Wielki gest zawodników FAME MMA. Budują dom dla rodziny

6

Takie historie nie zdarzają się często i zasługują na ogromny szacunek. Bracia Tyburscy: Piotr i Paweł, którzy walczą obecnie dla organizacji FAME MMA, budują wymarzony dom dla potrzebującej rodziny. Na portalu zrzutka.pl są także zbierane pieniądze na ten szczytny cel.

Wielki gest zawodników FAME MMA. Budują dom dla rodziny
Wielki gest zawodników FAME MMA. Budują dom dla rodziny (Instagram)

Paweł Tyburski jest uznawany za jednego z najlepszych freak fighterów jeśli chodzi o umiejętności sportowe. Do oktagonu powrócił niedawno także jego brat Piotr, który stoczył emocjonujący pojedynek z Tomaszem Gromadzkim. Ich historia jest bardzo trudna. Ciężkie dzieciństwo ukształtowało ich charakter na całe życie.

Moja historia z domem dziecka zaczęła się w ten sposób, że mieliśmy 6 lat, była patologia w domu, ojciec chlał (...) W końcu przyszedł dzień, w którym moja matka została uderzona kamieniem w głowę i bardzo źle to się mogło skończyć. Mój ojciec poszedł siedzieć. Matka w szpitalu, a my trafiliśmy do domu dziecka - opowiadał Paweł Tyburski dla portalu mma.pl.

Teraz bracia Tyburscy chcą pomóc rodzinie, która znajduje się w bardzo trudne sytuacji finansowej. Obaj budują wymarzony dom potrzebującej rodzinie, a o szczegółach napisał Paweł na swoim profilu na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Walczyliśmy dzielnie z urzędami i z wszystkimi formalnościach by móc jak najszybciej zacząć tę wspaniała przygodę, po kilku tygodniach walki udało się! W piątek zaczęliśmy budowę wymarzonego domu dla trójki dzieci i jej mamy, która jest niesamowicie silna i mimo, że jest samotna i wychowuje trójkę dzieci. Jeden z nich jest niepełnosprawny, co nie ułatwia jej życia - napisał zawodnik FAME.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Była Afryka, teraz Polska

Jak dodał zawodnik, każda pomoc jest na wagę złota: materiały budowlane, konkretni fachowcy i oczywiście pomoc finansowa. W następnym tygodniu stawiane będą już mury. W pierwszej kolejności potrzebne są więc zaprawy murarskie, pustaki i bloczki betonowe.

Budowaliśmy domy w Afryce dla biednych ludzi, to czemu nie zacząć budować w Polsce - dodał Paweł Tyburski.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić