Wielki rywal polskich skoczków skakał... nago! Wyjaśnił, dlaczego

6

Teraz jest sławny z powodu wyników sportowych. Wcześniej furorę w sieci zrobiła historia o jego skoku... nago. "Jako skoczek też jestem ciekaw różnych rzeczy… Również tego, jak to jest skoczyć sobie nago" - mówi Halvor Egner Granerud w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Wielki rywal polskich skoczków skakał... nago! Wyjaśnił, dlaczego
Halvor Egner Granerud w skoku nago (YouTube)

To był szalony wybryk. Rozpisywały się o nim media w całej Europie. Młody Halvor Egner Granerud, który wtedy nie myślał jeszcze o wielkich sukcesach, rozebrał się z kolegą do naga. Obok siebie zasiedli na belce startowej i jeden po drugim oddali skok zupełnie nago na jednej z norweskich skoczni.

Przez lata, gdy Halvor Egner Granerud, zasiadał na belce startowej już w Pucharze Świata, kojarzony był tylko i wyłącznie ze skokiem nago. Formą sportową nie zachwycał, konkursy kończył albo na kwalifikacjach, albo na pierwszej serii.

Nagle jednak wystrzelił. W tym sezonie jest dominatorem. Wygrał sześć konkursów. W Pucharze Świata ma już ponad 1000 punktów i dużą przewagę nad goniącym go Markusem Eisenbichlerem i Kamilem Stochem. Sportowo zachwyca, ale kibice wciąż pamiętają jego kontrowersyjny skok nago.

Norweg, w długiej rozmowie z dziennikarzem Piotrem Koźmińskim dla portalu WP SportoweFakty, odniósł się do tego wydarzenia. Dlaczego to zrobił? Jak się czuł podczas takiego skoku i, przede wszystkim, czy wraca pamięcią do tego skoku? Oddajmy głos głównemu zainteresowanemu.

To był weekend, najpierw skakaliśmy na K-90, później przenieśliśmy się na mniejszą skocznię. Zorganizowaliśmy grilla, było 10 stopni na plusie, słoneczko, piękna pogoda. Zaczęliśmy więc dla zabawy eksperymentować. Najpierw skakaliśmy w lekkich ciuchach, nie w kombinezonach. Potem bez koszulek, ale w spodniach. I tak ze skoku na skok ubywało ubrań - zdradza Halvor Egner Granerud.
W końcu doszliśmy do wniosku, że to jest tak szalone, że trzeba to nagrać. Najpierw skoczyłem bez ubrań raz, a drugi skok już nagraliśmy. Tak wtedy było… Wynikało to również z czystej ciekawości. Jakie to uczucie – skakać bez kombinezonu i tak dalej… Jako skoczek też jestem ciekaw różnych rzeczy… Również tego, jak to jest skoczyć sobie nago - dodaje.

Zobaczcie te skoki:

W tym sezonie Halvor Egner Granerud jest jednym z największych rywali polskich skoczków. Podczas Turnieju Czterech Skoczni podpadł polskim kibicom, gdy nieprzychylnie wypowiedział się o formie Kamila Stocha. W dalszej części wywiadu Norweg odnosi się do tej sytuacji. Przeczytasz o tym TUTAJ.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: piłkarz z Serie A uczcił pamięć Bryanta. Niezwykły popis!

-

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić