Wielki skandal podczas meczu Anglia - Dania. Jest apel o "dożywotni zakaz"!

159

Środowisko piłkarskie grzmi po tym, co wydarzyło się w trakcie drugiego półfinału Euro 2020 Anglia - Dania (2:1). Podczas rzutu karnego w 104. minucie ktoś próbował oślepić Kaspera Schmeichela przy użyciu lasera.

Euro 2020. Kasper Schmeichel oślepiany przez kibica (Twitter)

Emocje po meczu półfinałowym Euro 2020 Anglia - Dania (2:1) absolutnie nie opadły. Bardzo dużo dyskutuje się przede wszystkim na temat tego, czy sędzia właściwie zachowywał się podczas dogrywki.

Najwięcej mówi się o rzucie karnym. Arbiter wskazał na wapno w 104. minucie, gdy na murawę upadł Raheem Sterling.

Do wykonania jedenastki wytypowany został Harry Kane. Kiedy był już prawie gotowy do oddania strzału, ktoś z trybun postanowił uprzykrzyć życie Kasperowi Schmeichelowi.

Euro 2020. Skandaliczne wydarzenia podczas półfinału

Duński golkiper był oślepiany przy użyciu lasera. Mimo to nie dał się wyprowadzić z równowagi. Obronił uderzenie Harry'ego Kane'a z jedenastu metrów. Wobec dobitki był już jednak bezradny.

Eksperci ostro krytykują zachowanie kibica, który świecił w stronę bramkarza. - Jedną rzecz zauważyliśmy, gdy Kane wykonywał rzut karny, a co jest całkowicie nie do przyjęcia i śmieszne. Spójrzcie, ktoś świecił laserem na trybunach. Kimkolwiek on był, jest idiotą, bo to głupie zachowanie. Takich rzeczy nie chcemy oglądać - powiedział dziennikarz ITV Mark Chapman.

Jeśli ktoś świecił laserem w Schmeichela, zasłużył na dożywotni zakaz (stadionowy - dop. red.) - napisał natomiast na Twitterze były piłkarz Stan Collymore.