Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Wojna. Rosyjski tenisista załamany: Nawet do mycia toalet nas nie chcą

Cały świat żyje obecnie konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Nie inaczej jest z kręgiem tenisowym. Tenisista Jewgenij Kafelnikow skomentował całą sytuację w mocnych słowach. Przyznał, że on i jego rodacy nie mają już czego szukać w Europie.

Wojna. Rosyjski tenisista załamany: Nawet do mycia toalet nas nie chcą
Jewgienij Kafelnikow (Getty Images)

Świat sportu zaangażował się w wojnę w Ukrainie. Dużo mówi się o dyskwalifikacji rosyjskich drużyn, m.in. w piłce nożnej. Ukraińscy sportowcy za to ruszyli na front.

Rosyjscy sportowcy komentują

Do sprawy odnosi się coraz więcej sportowców z Rosji.

Ostatnio wypowiedział się w tej sprawie mistrz French Open z 1996 roku - Jewgienij Kafelnikow. Padły mocne słowa.

Bardzo dobrze pamiętam, jak jakiś czas temu niektórzy pisali, że Ukraińcy jadą do Europy myć toalety! To zasmucę was. Teraz to my [Rosjanie - przyp.red.] jesteśmy niepożądani nawet w takiej pracy - napisał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oczywiście nie umknęło to uwadze Internautów. Ci również nie szczędzili słów krytyki.

Drodzy Rosjanie, nie dajcie się manipulować Putinowi. Rosyjskie wojsko zabija cywilów. Cały świat potępił Putina. Zbrodnie wojenne Rosji zostaną zbadane. Wyjdźcie na ulice Rosji - pisał jeden.
Jewgienij, ostatnio mówiłeś o wolności wyboru. Jesteś wybitnym tenisistą, pierwszym z Rosji, który odniósł zwycięstwo w Roland Garros. Ale poza tym to chyba wszystko - gorzko komentuje drugi.

Obecnie rosyjscy tenisiści wciąż mogą brać udział w turniejach, ale tylko tam, gdzie startują indywidualnie. Z rozgrywek reprezentacyjnych zostali wykluczeni, podobnie jak Białorusini.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić