Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Wow! Trybuna kibiców Borussii Dortmund "zapłonęła"

2

Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 2:0 w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2023/24. Tym samym na nic zdała się efektowna oprawa przygotowana przez kibiców niemieckiego klubu, którą można było zobaczyć na początku drugiej połowy.

Na zdjęciu: efektowna oprawa kibiców Borussii Dortmund (Twitter, Noah Robson)

Dobiegła końca rywalizacja w Lidze Mistrzów w sezonie 2023/24. W sobotę (1 czerwca) na Wembley miał miejsce finałowy pojedynek. W nim hiszpański Real Madryt zmierzył się z niemiecką Borussią Dortmund i był zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Królewscy nie zawiedli i po raz 15. okazali się najlepsi w elitarnych rozgrywkach. Mimo że przez długi czas przyszło nam czekać na bramki, to ostatecznie w 74. minucie goście otworzyli wynik, a konkretnie dokonał tego Dani Carvajal. Później Vinicius Junior podwyższył na 2:0 i rezultat ten utrzymał się do samego końca.

Tym samym zawiedzeni po tym spotkaniu mogli być zarówno piłkarze BVB, jak i ich kibice. Tych oczywiście nie zabrakło na trybunach podczas finałowego spotkania. Specjalnie przygotowali nawet oprawę, która wywołała spore poruszenie.

Wszystko działo się na początku drugiej połowy finałowej potyczki. Wówczas na trybunie zajmowanej przez sympatyków niemieckiego klubu miało miejsce racowisko, do którego użyto spokojnie ponad tysiąc flar. To zapewniło niezwykłe doznania wizualne, a do tego można było również dostrzec gigantyczny transparent.

"Dortmundzie, walcz i wygraj!" - brzmiał przekaz kibiców Borussii.

Ostatecznie jednak doping kibiców z Dortmundu nie przyniósł efektu. Ich ukochany klub po raz drugi w historii przegrał w finale Ligi Mistrzów i wciąż musi czekać na premierowy triumf w elitarnych rozgrywkach.