Wpis skandalisty wywołał burzę. Ocenił, czego kobiety nie powinny robić

8

Ogromnym echem w Wielkiej Brytanii odbiły się kontrowersyjne wpisy byłego piłkarza i znanego skandalisty, Joeya Bartona. Emerytowany piłkarz w stanowczy sposób wypowiedział się o kobietach pracujących przy męskich rozgrywkach piłkarskich i jednoznacznie wyraził swoją niechęć do takich sytuacji.

Wpis skandalisty wywołał burzę. Ocenił, czego kobiety nie powinny robić
Brytyjska dziennikarka Alex Scott (druga z lewej) w studiu BBC podczas MŚ 2022. (Licencjodawca, Instagram Alex Scott)

Joey Barton przez brytyjskie media jest często określany jako "czarna owca" angielskiego futbolu. Zawodnik, który zaliczył jeden występ w reprezentacji Anglii, a na boiskach Premier League zagrał 269 razy, jest dziś kojarzony z ogromną liczbą skandali. W przeszłości Barton kilkukrotnie był oskarżany o przemoc wobec innych, były piłkarz nie stronił też od alkoholu i hazardu.

Z upływem lat charakter 41-letniego dziś Bartona nie złagodniał, a emerytowany piłkarz za pośrednictwem mediów społecznościowych często wygłasza swoje kontrowersyjne opinie. Tak było też w nocy ze środy na czwartek, gdy wpis Bartona w serwisie X spolaryzował opinię publiczną.

Zdaniem Bartona kobiety nie powinny bowiem komentować i oceniać męskiego futbolu. 41-latek uważa, że piłka nożna mężczyzn i kobiet to zupełnie inne sporty, co wpływa na różnice w ocenie poszczególnych sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy
Kobiety nie powinny być upoważnione do rozmawiania na temat męskiego futbolu. Dajcie spokój. Bądźmy poważni. To zupełnie inna gra. Jeżeli tego nie akceptujesz, zawsze będziemy widzieć rzeczy inaczej. Kobieca gra kwitnie, fantastycznie się na to patrzy. Nie mogę traktować poważnie tego, co mówią na męskich arenach - napisał Barton.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W kolejnych wpisach kontynuował tę narrację. Barton w czwartek co prawda przyznał, że docenia futbol kobiecy, jednak uważa, że różnice fizycznego czynią z niego zupełnie inną dyscyplinę niż piłka nożna mężczyzn. Znany skandalista zaapelował też do dziennikarek i komentatorek o to, by te skupiły się na relacjonowaniu żeńskich rozgrywek.

Gra kobiet kwitnie. Świetnie widzieć. To fantastyczny sport sam w sobie. Dobrze to się ogląda Technicznie i taktycznie nie ma dużej różnicy. Fizycznie.... Kompletna inna planeta. Dopóki tego nie doświadczysz, niee możesz powiedzieć, co byś zrobiła w danej sytuacji. Kobiety mają świetną reprezentację Anglii (która wygrywa różne rzeczy!) i własną Premier League. Ma własną Ligę Mistrzów. Proszę, na miłość boską, idź i skomentuj to - pisał Barton.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić