Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 

Wybory 2020. Justyna Kowalczyk chce głosować za granicą. Zdążyła złożyć wniosek?

0

Ci, którzy po pierwszej turze, nie byli dopisani do spisu wyborców za granicą, mają czas tylko do północy w poniedziałek na złożenie wniosku. Justyna Kowalczyk zdążyła i w Austrii będzie mogła zagłosować.

Wybory 2020. Justyna Kowalczyk chce głosować za granicą. Zdążyła złożyć wniosek?
Justyna Kowalczyk chce głosować za granicą (ONS.pl)

Osoby, które już przed pierwszą turą wyborów złożyły wniosek o wpisanie do spisu wyborców za granicą, nie musiały robić tego ponownie. Natomiast ci, którzy nie mieli takiego wniosku, a chcą zagłosować w drugiej turze wyborów, mają czas zaledwie do północy w poniedziałek 29 czerwca na złożenie dokumentu.

Justyna Kowalczyk zdążyła. W niedzielę, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich (12 lipca), dwukrotna mistrzyni olimpijska będzie przebywać w Ramsau (najprawdopodobniej na zgrupowaniu polskich biegaczek narciarskich). W Austrii będzie jednak mogła oddać głos, bowiem w poniedziałek złożyła wniosek o dopisanie do spisu wyborców za granicą.

Czytaj też:

Obwodem wyborczym dla Justyny Kowalczyk będzie komisja w Wiedniu, stolicy Austrii.

"Da się. Nie boli. Pojadę z Ramsau. Trzeba" - tak wybitna polska biegaczka skomentowała zdjęcie, na którym pochwaliła się, że weźmie udział w drugiej turze wyborów za granicą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Według danych PKW z ponad 99 procent komisji wyborczych, pierwszą turę wyborów prezydenckich 2020 wygrał Andrzej Duda (43,67 procent). Drugi był Rafał Trzaskowski (30,34 procent). Duda i Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na niedzielę 12 lipca. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić