Igor Kubiak| 

Wybory prezydenckie 2020. Wielokrotny medalista Polski wspiera Rafała Trzaskowskiego

3

Podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego w Suwałkach u boku kandydata na urząd prezydenta RP stał jeden z najlepszych polskich badmintonistów - Jacek Niedźwiedzki.

Wybory prezydenckie 2020. Wielokrotny medalista Polski wspiera Rafała Trzaskowskiego
Wybory prezydenckie 2020. Kampania Rafała Trzaskowskiego w Suwałkach (Facebook.com)

Kolejnym punktem na kampanijnej mapie kandydata Koalicji Obywatelskiej były Suwałki. Rafał Trzaskowski osobiście odwiedził podlaskie miasto, a podczas konferencji prasowej wspierał go m.in. wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Suwałk - Jacek Niedźwiedzki.

Okazuje się, że 45-latek ma pełną sukcesów przeszłość sportową. Niedźwiedzki jest jednym z najbardziej utytułowanych badmintonistów w naszym kraju. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach Polski, z których przywiózł aż 13 medali.

W latach 1994-2004 Niedźwiedzki zdobył 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale mistrzostw kraju w grze pojedynczej. Do tego dołożył 2 brązowe medale w grze podwójnej i brązowy w mikście. Jeszcze w trakcie kariery zawodniczej został trenerem SKB Suwałki, w którym pracował do 2013 roku. Później Niedźwiedzki rozpoczął międzynarodową przygodę. W latach 2013-2015 był trenerem młodzieżowej reprezentacji Czech, a następnie prowadził dorosłą kadrę naszych południowych sąsiadów.

Od kilku lat Niedźwiedzki zajmuje się również polityką. W 2018 roku z powodzeniem brał udział w wyborach samorządowych, do których kandydował z list Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także: Związkowcy "S" popierają prezydenta. "Jest gwarantem zmian"

Zobacz także: Związkowcy "S" popierają prezydenta. "Jest gwarantem zmian"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić